cambalkon, cam balkon fiyatları

Açılır Kapanır Balkon


Balkonlar yaz aylarında evlerde ve iş yerlerinde, sıcaklardan bunalan insanlar için en önemli alanlardan biridir. Bu alanlar iç ortamın, dış ortam ile bağlantı kurmasını sağlayan alanların başında gelmektedir.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Sistemleri

  Açılır Kapanır Balkon
  Balkonlar yaz aylarında evlerde ve iş yerlerinde, sıcaklardan bunalan insanlar için en önemli alanlardan biridir. Bu alanlar iç ortamın, dış ortam ile bağlantı kurmasını sağlayan alanların başında gelmektedir. Sıcaklıkların artması ile özellikle evlerde odaların oturulamaz hale geldiği zamanlarda, balkonlar açılarak serin bir ortamda oturma imkanı tanımaktadır. Akşam saatlerinde veya sabah kahvaltısında ailemiz, arkadaşlarımız ile keyifli vakitler geçirdiğimiz bu alanlar ne yazık ki, kış aylarında kullanılamaz hal almaktadır. Soğuk havalar yanlarında yağmur, kar, dolu ve rüzgar gibi doğal afetleri getirmektedir. Bu doğal afetler balkonlarımızı ıslatarak kullanılamaz hale getirir, rüzgar ile birlikte gelen yaprak, toz gibi dış etkenler de yağmur sonrası balkonları kirletmektedir. Bu nedenle insanlar balkonlarını kullanamıyor ve açılır kapanır balkon taktırma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Açılır kapanır balkon ile, kış aylarında balkonu tamamen kapabilir, yaz aylarında tamamen açarak açık bir balkon da oturabilirsiniz. Açılır kapanır balkon için en uygun kapama modeli Katlanır Cam Balkon Sistemidir.

  Katlanır Cam Balkon Sistemi

  Açılır kapanır balkon modeline en uygun olan bu balkon sistemi, kolay kullanımı ve modern görünümü ile sıklıkla tercih edilmektedir. Katlanır cam balkon sistemi ile yılın 4 mevsimi balkon keyfi sürebilirsiniz. Katlanır cam balkon sisteminde camlar sağ ve sol yönlere doğru alüminyum raylar içerisinde hareket etmektedir. Farklı yönlere hareket eden camlar bir tarafta katlanarak, toplanmaktadır. Böylece dilediğiniz zaman tamamen açık bir balkonda oturabilir, dilediğiniz zaman ise kapalı bir alan tasarlayarak eve ayrı bir oda katabilirsiniz. Katlanır cam balkon sistemini oluşturan 4 ana malzeme vardır. Bunlar; temperli cam, alüminyum profil, cam balkon fitilleri ve kilit sistemleridir.
  Cam Teras
  Temperli Cam: Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan camların tamamı temperli camlardan oluşur. Temperli camlar, normal camlara göre darbelere karşı 5 kat daha dayanıklıdır. Kırıldığı anda ise tavla zarı küçüklüğünde yüzlerce parçaya ayrılarak çevreye ve insan sağlığına zarar vermez.

  Alüminyum Profil: Katlanır cam balkon sisteminin çerçevesini oluşturmaktadır. Üst ve alt kısımlarda baza şeklinde kullanılan bu profillerin içerisine cam paneller yerleştirilmektedir. Cam paneller bu raylar sayesinde sağa ve sola doğru hareket etmektedir. Ayrıca bu alüminyum profiller tamamen paslanmaz özelliktedir.

  Cam Balkon Fitilleri: Şeffaf, alüminyum veya mıknatıslı olmak üzere 3 farklı çeşide ayrılan cam balkon fitilleri, cam arasına monte edilir. Böylece iç ortama yağmur, kar, dolu ya da rüzgar girmesini engeller ve ayrıca cam panellerin birbirine çarparak, kırılmasının karşına geçer.

  Kilit Sistemi: Boncuklu cam balkon kilidi ile, balkonlarınız daha güvenli bir hal alır. Ayrıca boncuklu ipi çekerek camları açabilir ve kapatabilirsiniz.

  Katlanır Cam Balkon Avantajları

  • 4 mevsim kullanılabilir.
  • Basit kullanım ve modern görünüm.
  • Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için güvenli bir alan.
  • %99 oranında su geçirmez.
  • Farklı cam renk ve alüminyum profil seçenekleri.
  • Isı yalıtımı ve ses yalıtımına sahip malzemeler.
  • Güneş ışınlarına dayanıklı.
  • Kırılmalara karşı dayanıklı camlar.