cambalkon, cam balkon fiyatları

Balkon Kapama Modelleri


Havaların ısınması ile birlikte sıcaklık ve nem oranları da artmaya başlamıştır. Eğer eviniz de büyük bir bahçe, teras veya balkonunuz varsa oldukça şanslı durumdasınız. Son yıllarda yenilenen ve modernleşen binalar yapılmakta ve terasları daha sık bir şekilde rastlamaktayız.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Balkon Kapama Modelleri

  Havaların ısınması ile birlikte sıcaklık ve nem oranları da artmaya başlamıştır. Eğer eviniz de büyük bir bahçe, teras veya balkonunuz varsa oldukça şanslı durumdasınız. Son yıllarda yenilenen ve modernleşen binalar yapılmakta ve terasları daha sık bir şekilde rastlamaktayız. Teraslar binaların genellikle en üst kısımlarında yer almaktadır. Artan sıcaklar ve bunaltan nem nedeni ile insanlar serinlemek için balkonlarına ve teraslarına çıkmaktadır. Teras kapama sistemleri bu nedenle önemli bir hal almıştır.
  Yanları veya üzeri açık olan teraslar mevsimsel değişikliklerden olumsuz bir şekilde etkilenmektedir. Yazın artan sıcaklıklar nedeni ile özellikle üzeri açık olan terasların gündüz kullanımı neredeyse çok azdır. Tepeden vuran güneş ışınları insanlara zor anlar yaşatmaktadır. Bu nedenle sadece akşamları terası kullanan insan sayısı azımsanmayacak derecede fazladır. Kış aylarında ise yağan yağmur, kar nedeni ile kullanımı zorlaşmaktadır. Yağan yağmurdan dolayı neredeyse evlerin içi bile terastan gelen sular nedeni ile ıslanmaktadır. Günümüz şartları ile gelişen teknoloji sayesinde modern ve sağlam teras kapama modelleri ortaya çıkmıştır. İşte teras kapama modelleri;

  Ahşap Teras Kapama Sistemleri

  Taşıyıcılar üzerinde ahşap kaplama ile yapılmaktadır. Şık bir tasarımı vardır. ahşap teras kapamaKumlu mebran veya şıngıl ile üst kısmı kaplanmaktadır. Genellikle binalarda tercih edilmektedir. Ancak dekoratif olarak pek tercih edilmemektedir. Uzun perdeler kullanılmaktadır ve şık bir görünüm sağlamamaktadır. Yaz aylarında kullanışlıdır, ancak kış aylarında yanları açık olduğundan dolayı yağmur, kar, rüzgar gibi dış etkenlerden korunması oldukça zordur. Bu gibi durumlarda yanlarını cam balkon camları ile kapatarak bu etkenlerden tam koruma sağlayabilirsiniz.

  Çelik Teras Kapama Sistemleri

  Son zamanların pek sık rastlanmasa da evlerde kullanılmaktadır. Genellikle alışveriş merkezlerinde ve sanayi tipi fabrikaların terasların da kullanılmaktadır. Oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Yoğun olarak çelik malzemeler kullanılmaktadır. Mevsimler değişikliklerden kaynaklanan doğal afetlerin zarar vermesi en aza indirgenmiştir. Neme karşı dayanıklıdır ancak maliyeti oldukça fazladır. Bu nedenle binalarda pek tercih edilmemektedir. Yine ahşap kapamada olduğu gibi yanları oldukça sağlam olan temperli camlardan oluşan cam balkon camları ile kapatılabilmektedir.

  Cam Balkon Teras Kapama

  Genellikle evlerde, iş yerlerinde, kafeteryalarda kullanımı vardır ancak her türlü balkon, teras gibi mekanlarda teras kapama modellerikullanımı mevcuttur. Üst kısmı dayanıklı profil yardımı ile temperli camlar kullanılır. Görüntü açısını minimum dereceye indirerek panoramik bir görüntü sağlar. Temperli camlar darbelere karşı normal camlara göre 5 kat daha dayanıklı olmaktadır. Mevsimsel değişikliklere en iyi cevabı verebilen sistemdir. Kış aylarında yağmur, kar gibi dış etkenlere karşı sizleri korumaktadır ve hiçbir şekilde su geçirmemektedir. Su geçirse dahi damlalıklı profiller kullanılmaktadır ve su akması gibi bir durumu ortadan kaldırmaktadır. Yaz aylarında ise ısıcamlı camlardan üretilen paneller sayesinde iç ortamda ki ısıyı korumaktadır ve böylece enerji tasarrufu sağlar. Diğer modellere karşı maliyeti düşüktür. Bu sistemde dışarıdan bakıldığında modern bir görünüm sağlamaktadır ve bina yapısını hiçbir şekilde bozmamaktadır. Camlarında renk seçenekleri mevcuttur. İstenilen renkte üretilen profillerde şık görünüme katkı sağlamaktadır.
  Dışarıdan bakıldığından veya gelen zararlı güneşlerden kendinizi korumak adına Cam Balkon Perdesi kullanabilirsiniz. İp mekanizması üzerinde çalışmaktadır. İstenilen seviyede bırakılabilen bu perdeler toz, kir, pislikleri üzerinde tutmamaktadır. Bu da hijyen açısından oldukça zahmetsizdir. Nemli bezle dahil silseniz bile leke ortadan kalkmaktadır. Renk seçenekleri oldukça fazladır.