cambalkon, cam balkon fiyatları

Balkon Kapama


Ülkemizde en çok kullanılan balkon kapama sistemleri cam balkon ve pimapen pvc balkonlar dır. Ancak hem görsel açıdan hemde kullanım açsından daha fazla tercih edilen cam balkon sistemidir.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Balkon Kapama

  Ülkemizde en çok kullanılan balkon kapama sistemleri cam balkon ve pimapen pvc balkonlar dır. Ancak hem görsel açıdan hemde kullanım açsından daha fazla tercih edilen cam balkon sistemidir. Son bir kaç yıldır ülkemizde artış gösteren cam balkon sistemi öncesinde balkonunu kapatmak isteyen çoğu insan pimapen pvc ile kapatmaktaydı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ülkemize giriş yapan cam balkon sistemi neredeyse pimapen balkonları tarihe gömdü.

  Öncelikle bu iki sistemin özelliklerini, avantajlarını incelemekte fayda vardır.

  Cam Balkon Nedir?

  Cam balkon; temper işlemi görmüş genellikle 8mm veya 10mm camlardan oluşmaktadır. Alüminyum raylar içerisindeki tekerlekler yardımı ile, parçalar halinde teker teker katlanarak içeriye doğru açılıp kapanabilen bir sistemdir. Az yer kaplaması ile daha rahat ve konfor açısından da kullanıcıya hitap eden bir alan oluşturur. Temper işleminden geçen camlar darbelere karşı diğer cam modellerine göre 5 kat daha dayanıklıdır. Ortasından çok şiddetli bir şekilde vurulsa bile zor kırılmaktadır. Kırıldığında ise etrafındaki hiçbir canlıya veya eşyaya zarar vermeden ufak parçalar halinde dağılır.balkon kapama
  Cam Balkon Sistemi hakkında en çok sorulan sorulardan birisi Su alma sorunu var mıdır? Hiçbir şekilde su almaz diyen satıcılar karşınıza çıkacaktır ancak böyle bir durum söz konusu olamaz. Ancak su alma sorunu dışarıdan gelen yağmurun çok şiddetli bir şekilde içeri dolması gibi bir durum değildir. Çok ufak damla halinde su almaktadır ama bunun önüne geçilmesi için tahliye sağlanmıştır ve neredeyse 4-5 damla hariç su alma sorunu gibi bir durum olmamaktadır.
  Diğer bir çok sorulan sorudan biriside Cam Balkon Sistemi rüzgar alır mı? Bu sistemde camlar rüzgara karşı dayanıklıdır ve içeriye rüzgarın girmesi gibi bir durum asla yaşanmamaktadır. Ancak montaj hatalarından kaynaklı bir durum söz konusu olursa evet rüzgar içeri girebilir. Rüzgar alma sorunu birkaç nedenden olabilir. Bunlardan bazıları;

  • Montaj yapan kişilerin cam fitillerini doğru yerleştirmemesinden kaynaklı olabilir.
  • Katlanır camlar arasında verilen boşluk fazla olabilir.
  • Cam panellerin ayarı tam yapılmadığı zamanlarda kapak birleşim yerlerinden hava alabilir.
  • Silikonların tam çekilmemesi durumunda olabilir.

  En çok ve en sık rastlanan diğer bir soru ise Cam Balkon camları kırılır mı? Elbetteki cam narin ve kırılabilir bir maddedir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi temper işleminden geçen bu cam balkon camları darbelere karşı çok dayanıklı olup bilinçli bir şekilde metal ürünlerle çok sert vurulduğu zaman kırılabilir.

  Cam Balkon Sisteminin Özellikleri

  • Isı yalıtımı sağlar.
  • Camlar katlandığı zaman az yer kaplamaktadır.
  • Özgür ve rahat bir yaşam alanı oluşturarak balkonlarınızın daha geniş olmasına olanak sağlar.
  • Birden fazla renk seçeneği vardır. Bu renk seçenekleri ; Şeffaf,Füme,Yeşil,Mavi ve Bronz renklerdir.
  • Şeffaf renkli cam haricinde ki diğer camlar dışarıdan bakıldığı zaman içeri göstermemektedir.katlanır cam balkon kapama
  • Ses yalıtımı sayesinde dışarıdan gelen sesleri minimum dereceye indirger.
  • Toz,yaprak gibi dış etkenlerin içeriye girmesini engeller.

  PVC Pimapen Balkon Nedir?

  Eskiden beridir çok sık rastladığımız bir balkon kapama sistemidir. Zamanının en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu sistemde katlanabilen ya da raylı mekanizmalarla balkonunuzu kapatıp açabilme olanağı sağlar. Buna ek olarak camlar üstten yarım kanat şeklinde de açılabilmektedir. Dayanıklı malzemelerden yapılmış olan bu balkonlar ısı,su ve rüzgar geçirmezlik özellikleri yönünden başarılıdır. Kapalı konumda olduğu sürece su ve geçirmemektedir.

  Cam Balkon ve Pimapen PVC Balkon Arasında ki Farklar

  • PVC balkon; estetik yönden incelendiğinden, dışarıdan bakıldığı zamanlardan hoş görünmemektedir. Cam Balkon Sistemi balkon ile birleştiği için harika bir görüntü ortaya çıkarır.
  • Cam Balkon Sisteminin aksine manzara kaybı yaşatmaktadır. PVC profillerin çok daha kalın olması nedeni ile bölünmeler yaşanabilir.
  • Camlarının cam balkona göre dayanıklı değildir. Sert darbelerde kırılabilir.
  • Cam Balkon ince ve az yer kaplar, PVC Pimapen Balkon kaba ve çok yer kaplamaktadır.