cambalkon, cam balkon fiyatları

Balkon Perdesi


Son zamanlarda cam balkon kullananların sayıları arttıkça daha sık karşımıza çıkan balkon perdesi hayatımıza büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
devami…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  BALKON PERDESİ

  Son zamanlarda cam balkon kullananların sayıları arttıkça daha sık karşımıza çıkan balkon perdesi hayatımıza büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Özellikle cam balkonlar, kış bahçeleri olmak üzere evlerin pencere ve cam bölmeli kapıları, iş yerleri ve benzeri mekanlarda kullanımı artmaktadır. 19mm boyundaki özel üretim kumaşların pileli ipler ile birbirine katlanarak toplanması üzerine tasarlanmış perde türüdür.

  Çok sık rastlanmasada cam balkon perde modellerinde balkon perdesi stor perdeler ve jaluzi perdeler de kullanılmaktadır. Ancak maliyeti ve görünüşü bakımından çok tercih edilmemektedir. Stor perdeler cam balkon kanatları açıldığı zaman tam verim vermemektedir. Temizlenmesi zor ve zahmetlidir. Maliyet bakımından jaluzi perdelere göre daha ucuzdur. Ancak balkon perdesi gibi tam mahmremiyet sağlamamaktadır. Jaluzi perdeler ise stor perdelere göre cam balkonlara ve kış bahçelerine daha uygundur. Ancak zamanla alüminyumları sararır ve paslanır. İstenilen desenlerde olmasa da istenilen renklerde yapılabilir. Balkon perdesinin aksine daha çok yer kapmaktadır. Bu nedenlerden bazılarıdır. Temizlik bakımından balkon perdeleri stor ve jaluzi perdelerden daha kolay ve zahmeti azdır.

  Evlerin pencereleri, cam balkonlar, kış bahçeleri yani kısacası kullanıldığı alanda oldukça şık bir görünüm katarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Görünümü ‘’jaluzi’’ perdeye benzetilen balkon perdeleri çalışma prensibi olarak farklıdır. Yaz aylarında güneşin tadını çıkartmak için en yukarıda veya en aşağıda toplayarak kullandığınız alana güneş ışınlarının girmesini sağlar, güneş ışınlarından rahatsız oluyor iseniz tüm perdeyi kapatarak kendinizi koruyabilir ve güneş ışınlarının yönüne göre istediğiniz seviyede perdeyi tutabilirsiniz. Ve bu işlemi yaparken boncuklu iplerle uğraşmanıza gerek yoktur, basit bir el darbesi ile istediğiniz zaman kapatıp – açabilirsiniz.

  BALKON PERDESİNİN KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

  Balkon perdeleri şık ve zarif görünümü ile kullanım sağladığı alana iyi bir görüntü ,farklı bir hava katmaktadır. Müşteri isteğine göre birbirinden farklı renk seçenekleri mevcuttur. Ama genellikle Beyaz, Bej, Gri, Kahverengi, Sarı ve tonları müşterilerin tercihleri arasında ilk sıralardadır. Birden farklı desen modeli ile her zevke ve her insan hitap etmektedir.

  Cam balkonlar,kış bahçeleri, evler, ofisler, otomobiller ve şehirler arası otobüsler, toplantı salonları gibi mekanlarda kullanımı vardır.

  BALKON PERDESİNİN AVANTAJLARI

  • Cam tavanlar, pencereler, kapı camları ve tüm cam olan yerlere uygulanabilmektedir.
  • Özel üretim polyester kumaşlardan yapılmaktadır.
  • Basit bir kullanımı olan balkon perdesi oldukça fonksiyoneldir.
  • İsteğe göre desenlerden imalatı yapılabilir.
  • Renk seçeneği yine müşteri isteğine göre yapılmaktadır.
  • Balkon perdesinin kumaşlarının en önemli özelliklerinden birisi kir tutmayan yapısıdır.
  • Alev almayan bir yapısı vardır ve yüksek dereceli ısıya dayanıklıdır.
  • Kolay temizlenir ve montajı yapıldığı yerden çıkarılması basittir.
  • Su tutmayan yapısı ile kumaş ıslanmaz.
  • Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır ve sararma, solma yapmamaktadır.
  • Isı yalıtımlıdır.
  • Kullanım kolaylığı sayesinde güneş ışınlarının geliş yönüne göre istediğiniz seviyede bırakabilirsiniz.

  BALKON PERDESİ NASIL YIKANIR

  Balkon perdesi taktırmayı düşünüyorsunuz ancak aklınıza takılan bazı sorular var. Bu sorulardan bir tanesi balkon perdesinin temizliğidir. Balkon perdesinin temizliği oldukça basittir ve göz korkutacak bir şey yoktur. İşte madde madde balkon perdesi temizliği;

  1. Perdeyi kapalı bir hale getiriniz.
  2. Balkon perdesinin takılı olduğu aparatı yerinden çıkarınız.
  3. Geniş bir kabın içine bu leğende ve benzeri şeylerde olabilir, Maksimum 40 derece sıcaklıkta olacak şekilde ılık bir suyu boşaltınız.
  4. Suyun içine kapağın 3/2 si kadar detarjan ekleyin ve bir sopa yardımı ile hafifçe karıştırarak köpürtünüz.
  5. Balkon perdenizi kabın içerisine koyarak yaklaşık olarak 15 dakika bekletiniz.
  6. Perdenizi kabın içerisinde açınız.
  7. Açtığınız perdeyi kabın içinde 4-5 tur attırarak sağdan sola veya soldan sağa olacak şekilde döndürünüz.
  8. Sildikten sonra perdenizi kabın içerisinden çıkartarak birbirine bastırın ve fazla suyu sıkın. Soğuk su ile durulayınız.
  9. Nemli bez ile perdenizi siliniz.
  10. Hafif ıslak şekilde perdenizi yerine monte ediniz.
  11. Perdenizi tüm boy olacak şekilde açın ve 12 saat açık kalacak şekilde kurumasını bekleyiniz.