cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Camları Kırılır Mı?


Araştırma yaparken çoğu insanın aklına ilk gelen sorulardan birisi cam balkon kırılır mı? Cam balkon camları temperli camlardan üretilmektedir. Temperli camları normal camlara göre darbelere karşı 5 kat daha dayanıklıdır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Camları Kırılır Mı?

  Cam Balkon Camları Kırılır Mı

  Cam balkon sistemi yaptırmak isteyen çoğu insan cam balkon hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Araştırma yaparken çoğu insanın aklına ilk gelen sorulardan birisi cam balkon kırılır mı? Cam balkon camları temperli camlardan üretilmektedir. Temperli camları normal camlara göre darbelere karşı 5 kat daha dayanıklıdır. Sert bir şekilde metal cisimlerle bilinçli bir şekilde vurulmadığı sürece camlar çok zor kırılmaktadır. Kırıldığı anlarda çevreye zarar vermeyen yapıda olan cam balkon camları sizleri ve çevrenizdekileri korur. Kırılma durumda camlar tavla zarı küçüklüğüne ayrılarak etrafa dağılır. Böylece sizlere ve etrafınızdaki canlılara zarar vermez.

  Temperli Cam Nedir?

  Bir diğer ismi güçlendirilmiş cam olan bu cam çeşidi normal camlara göre kırılmaya ve çatlamaya daha fazla dayanıklıdır. Normal camlar kırılma durumunda keskin parçalara ayrılarak yaralanmalara neden olabilir. Temperli camlar ise kırıldıklarında küçük parçalara ayrılmaktadır. Bundan dolayı yaralanma riski minumum seviyeye indirilmiştir. Normal camlara göre ısıya dayanıklı haldedir ve ısı yalıtımına katkı sağlar.

  Temperli Cam Nasıl Üretilir?

  Cam Balkon Camları Kırılır Mı

  Temperleme işlemi özel fırınlar yardımı ile camların 600°C – 650°C arasında sıcaklıklarla ısıtılıp ani olarak hava ile soğutulma durumunda ortaya çıkan cam çeşitidir. Sıcaklığın azalması ile yüzeyde sertleşme meydana gelir. İlk olarak dış kısımların, daha sonra ise iç kısımların soğuması ile camların yüzeylerinde basınç, camların iç kısımlarında ise gerilme oluşur. Camlar temperli cam şekline geldikten sonra camlar üzerinde kesme, taşlama, talaş kaldırma işlemleri kesinlikle yapılmamaktadır. Temperleme işlemi camın rengini, ağırlığını, berraklığını ve kimyasala yapısını değiştirmez.

  Bu işlemler sonucunda temperli camlar 300 °C ısıl şoka dayanabilmektedir. Normla camlar ise 40 °C ısıl şıka uğradığı zaman kırılmaktadır.

  Cam Balkon Rüzgar Geçirir Mi?

  Kış aylarının olumsuz hava şartları yağmur, kar, dolu gibi doğal afetler meydana gelmektedir. Bu havalarda rüzgarlar şiddetli bir şekilde esmektedir. Ancak bu durum cam balkon sistemini hiçbir şekilde etkilememektedir. Cam balkon sisteminde alüminyum profiller 6mm lik çelik vidalar ile balkona sabitlenmektedir. Böylece aşırı şiddetli rüzgarlarda bile cam balkon sisteminiz sağlam bir şekilde durmaktadır. Cam paneller arasında kullanılan cam balkon fitilleri cam aralarından rüzgar geçmesine izin vermemektedir. Böylece balkonunuz rüzgarlara karşı dayanıklı hale gelir ve insanlar bu durumdan etkilenmemektedir.