cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Fitil Çeşitleri Nelerdir?


Cam balkon sistemlerinde fitiller olmazsa olmaz malzemelerdir. Cam balkon fitilleri 3′e ayrılmaktadır. Bunlar; Şeffaf plastik fitil, alümünyum fitil, mıknatıslı fitil. Genellikle ucuz maliyetinden dolayı şeffaf fitil kullanılmaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Fitil Çeşitleri Nelerdir?

  Cam balkon sistemlerinde fitiller olmazsa olmaz malzemelerdir. Cam balkon fitilleri 3′e ayrılmaktadır. Bunlar; Şeffaf plastik fitil, alümünyum fitil, mıknatıslı fitil. Genellikle ucuz maliyetinden dolayı şeffaf fitil kullanılmaktadır. Ancak şeffaf fitil ömrü uzun değildir. Özellikle güneş gören cephelerde kullanılıyorsa zamanla sararma ve solma meydana gelmektedir. Bu nedenle bir sene veya kullanım alanına göre iki sene içerisinde değiştirilmesi gerekmektedir. Sararma solma dışında kırılma durumu da vardır.

  Cam balkon fitilleri cam paneller arasına yerleştirilen bu fitiller, camların bir birine çarparak camların kırılmasını önlemektedir. Temperli camlara ortasından vursanız dahi zor kırılmaktadır ancak yan taraflara darbe geldiği anda çok ufak parçalar halinde dağılmaktadır. Fitiller arasına konarak hem dışarıdan gelen su, soğuk hava, kar, rüzgar gibi dış etkenlerin engellenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kullanılan fitiller cam balkon sistemi için hayati önem taşır.

  Fitil

  Şeffaf Fitil

  Son derece ekonomik olan şeffaf fitiller, yeni üretimlerin yanında eski fitiller olarak pek tercih edilmese de ekonomik fitil arayanların tercihleri arasındadır. UV katkılı ve renklendirici içeriği ile 3-4 ay rengini korumakta, 3-4 ay sonra sararmalar görülmektedir.Şeffaf policarbon fitiller yine kanatlar arasında çirkin bir görüntüye neden olmaksızın iyi bir izolasyon sağlayarak fonksiyonelliğini ortaya koyar. Şeffaf olma özelliği ile farklı renklerde kullanılan camlarda camın rengini alarak estetik bir görüntü sergiler.

  Şeffaf Fitil

  Alüminyum Fitil

  Kıllı ya da fırçalı olarak da tanımlanan bu gruptaki fitiller balkon kanatlarının sadece birine veya tam yalıtım sağlanmak istenirse karşılıklı takılır. İzolasyon ve camın esnemesi bakımından son derece kullanışlıdır. Kıl fırçalar ısı, ses ve rüzgar yalıtımı bakımından son derece etkilidir. Eloksal yapısı sayesinde hiç bir zaman bozulma ve renk değişimi olmamaktadır. Firmamızın %95 oranında satış ve montajını gerçekleştirdiği cam balkon fitil çeşitleri arasındadır. %99 tüm cam balkonlara uyum sağlamaktadır. 8mm ve 10mm camlara uygun farklı çeşitleri bulunmaktadır. h, H, ve tüm dereceli modelleri mevcuttur.

  Fitil

  Mıknatıslı Fitil

  Yeni nesil alüminyum fitiller rüzgâr, yağmur, ses ve gürültü bakımından her çeşit olumsuz hava şartlarına karşı %70’lere varan oranlarda izolasyon sağlamaktadır. Karşılıklı olarak kanat aralarına takılan mıknatıslı fitiller birbirine magnetler sayesinde kenetlenerek maksimum düzeyde koruma sağlar. Her iki kanat arasındaki boşluğu tamamen dolduracak şekilde tasarlanan fitiller her cam balkona uyum sağlamamaktadır. Her iki cam arası 0,8mm – 12mm boşluğa sahip olması gerekmektedir.