cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Fitili


Cam balkon sistemlerinde paneller arasında kullanılan şeffaf plastik, alüminyum veya PVC malzemelerde üretilen cam balkon fitilleri kullanılmaktadır. Bu fitiller cam panellerin birleşme noktalarında kullanılır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  CAM BALKON FİTİLİ

  Cam balkon sistemlerinde paneller arasında kullanılan şeffaf plastik, alüminyum veya PVC malzemelerde üretilen cam balkon fitilleri kullanılmaktadır. Bu fitiller cam panellerin birleşme noktalarında kullanılır. Dış etkenlerden kaynaklanan su, nem, rüzgar, soğuk hava gibi etkileri engellemeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda dışarıdan gelen gürültüyü neredeyse %99 oranında engellemektedir. Böylece balkonunuzda otururken dışarıdan gelen seslerden etkilenmeden huzurlu bir şekilde oturabilirsiniz.

  Cam balkon fitilleri; Şeffaf Plastik Fitiller, Alüminyum Fitiller, Mıknatıslı Fitiller olarak 3 çeşide ayrılmaktadır.

  Şeffaf Plastik Fitiller

  Özellikle ekonomik yönden tercCam Balkon Fitiliih edilen şeffaf fitiller sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanıldığı mekana göre ömrü değişiklik göstermektedir. Sürekli güneş gören mekanda kullanım ömrü 6 ay ile 1 sene arasında değişmektedir. Sürekli güneş ışınlarına maruz kaldığı için şeffaf renginde sararma, solma gibi etkiler gösterebilir. Kullanım ömrü dışında cam balkonunuz dış görünüşünde asla çirkin bir görüntü oluşturmamaktadır. Şeffaf policarbondan üretilen şeffaf fitiller oldukça sağlam bir izolasyon sağlamaktadır ve fonksiyonel bir yapıdadır. En önemli ve tercih sebebi farklı renkli camlarda, şeffaf olmak özelliği ile uyum sağlayarak estetik bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

  Alüminyum FitillerCam Balkon Fitili

  Fırçalı veya kıllı olarak da bilinen alüminyum fitiller şeffaf fitile göre daha maliyetlidir. Balkon kanatlarının birine ya da karşılıklı olarak takılabilir. Karşılıklı takıldığı zamanlarda daha iyi yalıtım sağlamaktadır. Paslanmaz alüminyum malzemelerden üretilen bu fitiller sararma, solma, renk değiştirme gibi bir durum söz konusu değildir. Tam yalıtımlı olan fitiller balkonunuzu ses, rüzgar, su gibi dış etkenlerden tam koruma sağlamaktadır. Küçük ‘’h’’ ve Büyük ‘’H’’ olarak kendi arasında iki çeşide ayrılmaktadır. Küçük ‘’h’’ alüminyum fitil açılır veya kapanır kanatlarda kullanılmaktadır. Büyük ‘’H’’ alüminyum fitil ise sürgülü olan kanatlarda veya birbirine geçen cam balkon kanatlarında kullanılmaktadır.

  Mıknatıslı FitillerCam Balkon Fitili

  Alüminyum malzemeden imalatı yapılan mıknatıslı fitiller son derece uzun ömürlüdür. Profilin üzerine magnetlerler yardımı ile fitiller bir birine yapışır. Mevsimlerin olumsuz koşullarına karşı dayanıklıdır. Su, rüzgar gibi etkenlerden balkonunuzu korumaktadır. Isı yalıtımı sağlayan mıknatıslı fitiller kış aylarında ısı dengesini sağlayarak ortamın havasını korumaktadır. Ayrıca ses yalıtımlı olan bu fitiller dışarıdan gelen gürültüyü engellemektedir. Mıknatıslı fitiller tüm cam balkon sistemleri ile uyumludur.