cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır?


Cam balkon fiyatı metrekare hesabı olarak yapılmaktadır. Cam balkon fiyatı, cam balkon yaptırmaya karar veren insanlar tarafından göz önünde bulundurulan ilk unsurdur. Cam balkon metrekaresini hesaplamak için, balkonun toplam uzunluğu ve yüksekliği çarparak toplam metrekareyi bulabilirsiniz.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır?

  Cam balkon fiyatı metrekare hesabı olarak yapılmaktadır. Cam balkon fiyatı, cam balkon yaptırmaya karar veren insanlar tarafından göz önünde bulundurulan ilk unsurdur. Cam balkon metrekaresini hesaplamak için, balkonun toplam uzunluğu ve yüksekliği çarparak toplam metrekareyi bulabilirsiniz. Bu metrekare ile firmaların cam balkon fiyatı çarpılarak toplam cam balkon fiyatı ortaya çıkar. Fakat bu basit hesap ile, cam balkon fiyatı tam olarak belirlenmemektedir.
  Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır

  Balkonun yapısı gereği balkonda kullanılması gereken malzemeler, Fonksiyonel olarak sunulan cam renkleri, alüminyum fitiller, cam panellerin hareket etmesini sağlayan tekerlekler gibi ek malzemeler cam balkon fiyatını hesaplarken dikkate alınmaktadır. Bu unsurlar göz önüne alınarak, cam balkon fiyatı tam olarak ortaya çıkmaktadır.

  Cam Balkon Fiyatlarına Ne Etki Eder?

  Cam Balkon Modelleri

  Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır

  Katlanır cam balkon, ısıcamlı cam balkon, sürme cam balkon gibi cam balkon modelleri arasında yaptığınız seçim fiyatı etkiler. Kullanacağınız alana, kendi ihtiyaçlarınıza göre en doğru cam balkon modelini seçmek oldukça önemlidir. Bu konuda firma yetkilileri ile iletişime geçerek, cam balkon modelleri hakkında bilgi alın ve fiyat farklarını öğrenin, böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun cam balkon modelini tercih edin.

  Alüminyum Profiller

  Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır

  Cam balkon sistemlerinin temel ve en gerekli malzemesinden birisi alüminyum profillerdir. Alüminyum profillerin paslanmaz ve yeni olması gerekmektedir. Aksi taktirde zamanla profiller aşınarak rengini kaybeder ve oksitlenmeler yaşanabilir. Bu durum da cam balkon sisteminizin düzgün ve uzun yıllar boyunca çalışmamasına neden olmaktadır. Cambalkone.com olarak biz cam balkon sistemlerinde damlalıklı ve paslanmaz alüminyum profiller kullanmaktayız. Böylece hem uzun ömürlü kullanım hem de yağışlı havalarda cam balkonunuz su almasının önüne geçmekteyiz.

  Cam Renkleri

  Cam Balkon Fiyatı

  Cam renkleri zevklerinize hitap edecek şekilde 5 farklı çeşitte bulunmaktadır. Bu renkler Şeffaf, Füme, Yeşil, Mavi ve Bronz cam balkon renklerdir. Renkler arasında fiyat farkları çok olmasa bile vardır. Koyu cam renk seçenekleri ile balkonun içi gözükmemektedir, daha açık renklerde balkon içi gözükebilir. Bu durumun karşısına geçmek için Cam Balkon Plise Perde Sistemi kullanarak, mahremiyetinizi sağladığınız gibi hem dışarıdan bakıldığında hem de iç mekanda modern ve şık bir görünüm sağlar.

  Fitiller

  Cam Balkon Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır

  Cam balkon fiyatında etki eden malzemelerden birisi fitillerdir. Ancak fiyat etkisi çok büyük rakamlar değildir. Makul rakamlara fitil seçimi yapabilirsiniz. Cam balkon sistemleri için 3 farklı çeşit mevcuttur. Bunlar; Şeffaf Fitil, Alüminyum Fitil, Mıknatıslı Alüminyum Fitil. Bu fitiller arasında farklar kullanım süreleri ve renk seçenekleri olmaktadır. Alüminyum fitillerde istenilen renklerde imalatı yapılabilir.

  Cam Balkon Şekli

  Cam balkon yapılacak terasın veya balkonun fiyatını doğrudan etkimektedir. Düz balkonlarda ihtiyaç bulunmayan ancak oval ve köşeli balkonlarda açılı profillere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı ekstra maliyet ortaya çıkabilir.

  Cam Balkon İşçiliği

  Cam balkon sistemi yapan firmalar kesinlikle kurumsal olması önemlidir. Kurumsal olmayan firmaların kullandığı malzemeler, camlar ve işçilikleri sizlere kötü sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlar 1 gün veya 1 yıl sonra da ortaya çıkabilir. Bu yüzden önceden yapılan işleri, varsa kontrol edin. Kurumsal firmalar da cam balkon sisteminde kullanılan malzemeler daha kaliteli ve işçilikleri daha iyi olmaktadır. Fiyat farklılıkları çıkabilir fakat uzun vadede kazanan her zaman siz olacaksınız.

  Tekerlekler

  Cam panellerin sağa ve sola hareket etmesine yarayan tekerleklerdir. Bu tekerleklerin paslanmaz olup olmaması fiyat konusunda bir etkendir. Piyasada tekerlekler içerisindeki rulmanlar, standart paslanır rulmandır ve arasında ki miller paslanmaz olduğu için tekerlekler paslanmaz diye satılmaktadır. Ancak yağmur, kar gibi doğal afetler ile karşı karşıya kalındığında tekerlekler zamanla paslanarak, sisteminin düzgün çalışmasını engeller. Cambalkone.com olarak cam balkon sistemlerinde tamamen paslanmaz tekerlekler kullanmaktayız, böylece hem emniyet açısından hem de uzun yıllar boyunca güvenli bir kullanım sağlamaktayız.

  Cam Balkon Garantisi

  Cam balkon fiyatında dikkate alınması gereken konudan birisi de garanti süresidir. Cam balkon sisteminin imalat ve montajı için hem de malzeme kalitesi için garanti süresi verilmelidir. Kurumsal olmayan ve daha ucuz fiyatlara balkon satan firmalar genellikle müşteri ile ilgilenmemektedir.