cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Kış Bahçesi


Cam balkon sistemleri ile açık balkonlar kapatılarak, yılın her mevsiminde kullanılabilecek bir balkon tasarlanmaktadır. Cam balkon sistemleri; Katlanır, Sürgülü, Isıcamlı olmak üzere, balkonlarda sıklıkla tercih edilen modellerdir.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Kış Bahçesi

  Cam balkon sistemleri ile açık balkonlar kapatılarak, yılın her mevsiminde kullanılabilecek bir balkon tasarlanmaktadır. Cam balkon sistemleri; Katlanır, Sürgülü, Isıcamlı olmak üzere, balkonlarda sıklıkla tercih edilen modellerdir. Böylece balkonlar sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da kullanılabilir hal almaktadır. Bu cam balkon modellerinin birbirinden farklı birçok özelliği vardır. Fakat bu modellerin iki ortak noktası, tercih edilmelerinin asıl sebepleridir. Bu ortak noktalardan birisi mevsim değişikliklerinden kaynaklanan doğal afetlerin balkona sızmasını ve kirletmesini engelleyip, daha sıcak ortamda oturmanızı sağlar. Diğer ortak nokta da ise cam balkon kış bahçesi olarak kullanılıyor olabilmesidir. Cam balkon kış bahçesi işlevi görerek, balkonunuzda çeşitli meyve, sebze ve çiçek yetiştirebilirsiniz. Cam balkon kış bahçesi modeline dönüşerek, daha sıcak ve samimi bir ortam da oturma şansı sağladığı gibi, aileniz ve arkadaşlarınız ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

  Cam Balkon Kış Bahçesi

  Cam Balkon Nedir?

  Cam balkon sistemleri, dışarıdan gelebilecek herhangi bir olaya karşı balkonunuzu korur ve evin ayrı bir odası olarak kullanmanıza olanak sağlar. Oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan cam balkon sisteminde, camlar sağ ve sol yönlere doğru hareket etmektedir. Farklı yönlere hareket edebilen camlar bir yönde toplanarak açık bir balkonda oturmanızı sağlamaktadır. Cam balkon sistemlerinin tamamında temperli camlar kullanılır. Temperli camların özelliği ise darbelere ve kırılmalara karşı, normal camlara göre daha dayanıklı olmasıdır. Ayrıca bu temperli camlar, kırılma esnasında tavla zarı küçüklüğünde yüzlerce parçalara ayrılarak insan sağlığına ve çevreye zarar vermemektedir. Camların hareketini sağlayan tekerlekler camların alt ve üst kısımlarında 2 adet olmak üzere toplamda 4 adet bulunmaktadır. Cam balkon çerçevesini oluşturan alüminyum raylar içerisinde camlar hareket eder. Bu alüminyum raylar tamamen paslanmaz özelliktedir. Böylece uzun yıllar boyunca cam balkon sistemi, rahatça kullanılmaktadır.

  Cam Balkon Kış Bahçesi

  Cam Balkon Özellikleri

  • Zorlu iklim şartlarına karşı dayanıklıdır.
  • Yağmur, kar, dolu, rüzgar gibi doğa olaylarını, yaprak, toz, polen, yürüyen ve uçan haşerelerin balkona girmesini engeller.
  • Çok kuvvetli bir şekilde yağış olsa bile %99 oranında su sızmasını engeller.
  • Basit çalışma prensibine sahiptir.
  • Birbirinden farklı cam renk ve alüminyum profil renkleri mevcuttur. Böylece oldukça modern ve estetik bir görünümü vardır.
  • Cam balkon sistemlerinin tümünde temperli (güvenlikli) camlar kullanılır.
  • Özel kilit sistemleri sayesinde hırsızlık olaylarının önüne geçmektedir.
  • Kış bahçesi olarak kullanılabilir, çeşitli bitkiler yetiştirebilirsiniz.
  • Çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenli bir alan tasarlayabilirsiniz.