cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Perde Modelleri


Cam balkon sistemi kullanan insanların genelinde evlerinin içinin görünmesinden şikayetçidir. Özellikle şeffaf renkli cam balkon sistemi yaptıran kişilerde bu şikayet daha çok görülmektedir. Sebeplerden diğeri ise yaz aylarında maruz kalınan sıcaklık. Yoğun güneş ışınlarının balkonuna gelmesi durumunda oldukça sıcak bir hal alıyor ve adeta balkonu kullanılmaz hale getiriyor.
devami…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Cam Balkon Perde Modelleri

  Cam balkon sistemi kullanan insanların genelinde evlerinin içinin görünmesinden şikayetçidir. Özellikle şeffaf renkli cam balkon sistemi yaptıran kişilerde bu şikayet daha çok görülmektedir. Sebeplerden diğeri ise yaz aylarında maruz kalınan sıcaklık. Yoğun güneş ışınlarının balkonuna gelmesi durumunda oldukça sıcak bir hal alıyor ve adeta balkonu kullanılmaz hale getiriyor.

  Durum böyle olunca cam balkon yaptıran kişiler farklı alternatiflere yönelmektedir.Bu alternatifler tabii ki cam balkonu yerinden söküp daha koyu renkli cam balkon yaptırmak değil. Bahsetmek istediğimiz alternatifler,cam balkon perdeleridir. Hem dışarıdan içeriye bakılmasından rahatsız olanlar için,hemde gelen güneş ışınlarından korunmak için perde sistemleri tercih edilmektedir.

  Cam balkon perde modelleri şöyledir; Tül Perde , Jaluzi Perde , Stor Perde , Zebra Perde , Plise Perde şeklinde ayırabiliriz.

  Cam Balkon Plise Perdeleri

  Cam balkon perde sistemi ocam balkon perde modellerilarakta adlandırılan bu perde modelleri tam olarak cam balkonlar için üretilmiştir. Ofis veya işyeri, evler, mağazalar, kafeteryalar, restaurantlar, şehirler arası yolcu otobüsleri, oteller gibi bir çok yerde kullanımı mevcuttur ve kapatıldığı zaman çok az yer kaplamaktadır. Kumaşın yukarı ve aşağıya doğru hareketini kolaylaştıran bir alt rayı bulunan ve perdeyi istediğiniz noktada bırakabilmenizi sağlayan ip mekanızması oluşturur. Sadece cam balkon sisteminde kullanımı olmayan dilediğiniz her pencere de ve yarı camlı kapılarda kullanılabilmektedir.

  Özel polyester kumaşlardan yapılan Plise Perdeler alev almayan ve su tutmayan yapısı ile ön plandadır. Dilediğiniz renk ve desende üretilebilen bu perdeler oldukça kullanışlıdır. Zararlı güneş ışınlarından koruyan plise perdeler asla sararma ve solma yapmamaktadır. Yıkama bakımından oldukça basittir. Soketlerinden çıkartıp ılık ve deterjanlı su da 4-5 tur attırarak temizlemiş olursunuz.

   

  Jaluzi Perdeler

  cam balkon jaluzi perdeGenellikle ofis ve iş yerlerinde, toplantı odaların da denk geldiğimiz perde türüdür. Kısaca Jaluzi perdeyi anlatmak gerekirse; Şerit biçiminde metal, ahşap ve plastik levhalardan üretilen içeriyi göstermeden dışarıyı gösterebilen perde türü diyebilir. Sisteme takılı olan bir çubuk ile metal, ahşap veya plastik levhalar 180 derece aşağı ve yukarı hareket etme özelliği ile ışık kontrolü sağlamaktadır. Tamamen levhalar kapatılarak içerinin görünme olasılığını neredeyse en aza indirmektedir. Sadece yukarıda toplanabilir yapısı vardır. Toz bezleri ile temizliği yapılmaktadır. Ancak zamanla üzerinde ki renk soyularak perde özelliğini kaybetmektedir. Cam Balkonlar ile uyumludur ancak cam panellere değil betona sabitlenmektedir. Bu da camları açmak istediğiniz zaman önce perdeyi en yukarı kaldırmak durumunda kalmanızı sağlamaktadır. Ayrıca renk ve desen çeşitleri vardır.

  Stor Perdeler

  Kullanım alanı olarak genellikle tüllerin arkasında güneşlik olarak kullanılmaktadır. Evler, ofis veya işyerlerinde kullanımı olan bu perdeler en çok tercih edilen perde türüdür diyebiliriz. Kumaş olarak polyester ve şantuk kumaşlardan yapılmaktadır. Bu perdeler duvarlara yatay veya dikey olarak montajı yapılmaktadır. Bu yüzden cam balkon sistemleri için pek tercih edilmemektedir. Temizlik bakımından zahmetlidir. Diğer perde türlerinin aksine dışarıda yıkanması gerekir ve bol detarjan kullanmanız gerekmektedir.

  Zebra Perdeler

  Stor perdelerin özelliklerini taşıyan bu perde modelleri oldukça nazik ve şıktır. Zengin renk ve desen seçenekleri vardır. Genellikle evlerde ve tüm odalarında kullanılabilir. Zebra perde; İnce ve kalın kumaşların şerit halinde kesilerek birleşiminden üretilmektedir. Cam balkon sistemlerinde az da olsa görülmekte olan bu perde çeşiteleri tam kapatıldığı zaman güneşlik görevi görür ve sizleri ışıklardan korur. Yarım kapatması halinde tül görevi görmektedir. Stor perde gibi Zebra perde de cam panellerin açılmasına engel teşkil etmektedir ve cam balkon sistemlerinde sürekli tercih edilmemesi bundan kaynaklıdır. Yıkama konusunda zordur ve makine da yıkanmaz. Elde yıkama gerektiren bu perdeler oldukça geniş alanda kaplamaktadır.

  Tül Perdeler

  İnce ve şeffaf yapısı ile ön plana çıkan perdeler farklı özelliklere sahiptir. Evin mahremiyetini korur ve eve dekoratif bir etkisi vardır. Temizlik bakımından çamaşır makinasında ılık suda yıkanabilir. Ancak tül olduğundan dolayı tam olarak mahremiyet sağlamamaktadır. Dışarıdan bakıldığın da evin içi tül perde olsa bile gözükebilmektedir. O yüzden cam balkon sistemini tercih edenler genellikle tül perdeleri tercih etmemektedir. Ayrıca sürekli güneş alması durumunda sararma ve solma durumu da vardır.