cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Perdesi


Günümüzde yaygınlaşmaya ve kullanılmaya başlayan Cam Balkon Sistemleri, soğuk ve yağmurlu havalarda kullanılamaz hale gelen balkonlarımızı dört mevsim boyunca rahatça kullanmamıza olanak sağlayan bir sistemdir.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Cam Balkon Perdesi

  Günümüzde yaygınlaşmaya ve kullanılmaya başlayan Cam Balkon Sistemleri, soğuk ve yağmurlu havalarda kullanılamaz hale gelen balkonlarımızı dört mevsim boyunca rahatça kullanmamıza olanak sağlayan bir sistemdir. Özellikle kış ve sonbahar aylarında yağan yağmur veya kar sonucunda sular balkonlarımıza girerek, ıslak bir hal ve kirli kalmasına neden olmaktadır. Yaz ve ilk bahar mevsimlerinde balkonumuzda rahatça oturup, yemek yiyip, kahve veya çay içerek güzel vakitler geçirdiğimiz balkonlarımız, diğer mevsimlerde kullanamamaktayız. Özellikle sonbahar mevsiminde ağaçlardan koparak esen rüzgar ile birlikte balkonlarımıza yaprak, toz, polen gibi maddeler girmektedir. Evlerimizi veya ofislerimizi havalandırmak için ister istemez balkon kapıları veya pencereler açılmaktadır. Ancak pis bir balkondan gelen bakteriler bizleri hasta edebilir, sağlık açısından riskli bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle balkon temizliği oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden Cam Balkon Sistemi hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

  Bir diğeri genellikle insanların en hassas olduğu, evin veya balkonun iç tarafının gözükmesi, yani mahremiyet konusudur. Örneğin ikinci katta bir dairede oturuyorsunuz ve balkonunuz cadde kısmına doğru bakıyor. Aşağıdan geçen insanlar balkonunuza baktığında rahat bir şekilde iç ortamı görüyor ve bu durum sizleri rahatsız ediyor. Mahremiyeti korumak adına cam balkon sisteminde şeffaf renkli cam yerine, renkli ve koyu renklerde olan cam tercih ediyorsunuz. Ancak özellikle güneş vurduğu cephede olan balkonlarda, cam balkonunuz kapalı konumda iken güneş ışınlarını içine çekerek daha sıcak olabilir. Ya da akşam saatlerinde balkonunuzda otururken karanlık olduğunu fark edip ışık açtınız. Bu ışık nedeni ile az da olsa iç mekan gözükmektedir. Ancak cam balkon perdesi taktırarak bu durumdan tamamen kurtulabilir ve mahremiyetinizi koruyabilirsiniz.

  Cam Balkon Perdesi

  Cam Balkon Perdesi Nedir?

  Cam balkon perdesi modern ve yenilikçi tasarımı ile birlikte hem iç mekanın görünmemesini sağladığı gibi evinizde dekoratif bir görünüm katarak daha şık bir alan yaratmanıza da yardımcı olmaktadır. İçerisinden geçen ipler, kaliteli ve esnek polyester kumaş ve açıp kapatmanıza yarayan tutacak şeklinde paslanmaz alüminyum çıtalardan üretilmektedir. İçerisindeki ipler ayarlanabilir yapıdadır. Bu ipler sayesinde perde istenilen seviyede bırakılabilmektedir. Örneğin güneş alan cephede bir balkonunuz var ve gözünüze yukarıdan doğru güneş ışınları gelmekte. Perdenizi üst kısma kadar kapatıp alt kısmını açık bırakarak manzaranızı izleyebilirsiniz.

  Cam balkon perdesi

  Cam Balkon Perdesi Avantajları Nelerdir?

  Cam balkon perdesi diğer perde modellerinden ayıran üstün özelliklerinden birisi, kumaş üzerinde toz ve kir bırakmamasıdır. Böylece temizlik konusunda da üst seviyede olan cam balkon perdesi hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Cam balkon açılıp kapanan kanatları üzerinde bulunan ve bu paneller ile birlikte hareket eden alüminyum çıta üzerine, vidalı sistem veya bantlı sistem ile monte edilmektedir. Böylece cam balkon kanatlarınızı açarken cam balkon perdesi de birlikte hareket etmektedir. Tamamen kapalı konumda iken 10-15 cm kalınlığında ve 5 cm eninde olması sayesinde alandan tasarruf etmenize olanak sağlar. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan cam balkon perdesi, renk tercihi fark etmeksizin kumaşlarında herhangi bir şekilde sararma ve solma gibi bir durum söz konusu değildir. Isı yalıtımına katkı sağlayarak özellikle ısıcamlı cam balkonlarda maksimum derecede verim almanızı sağlar. Böylece enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olmaktadır.Cam balkon perdesi