cambalkon, plise perde

CAM BALKON PLİSE PERDELERİ

Cam balkonun perdesi yapmayı düşünüyorsanız aşağıda bulunan hızlı cam balkon perde fiyat teklifi formumuzu kullanabilir ve müşteri temsilcilerimizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CAM BALKON PLİSE PERDESİ

Cam balkon taktıran insanların genellikle aradığı ilk şey cam balkon perdesi olmaktadır. Özellikle evlerin veya balkonların birbirine karşı baktığı,arada ki görüş mesafesinin kısa olduğu binalarda cam balkon plise perdesi adeta bir ihtiyaç haline gelmektedir. Karşı komşunuzun sizlerin evine bakmasından veya dışarıdan geçen herhangi birinin evinizin veya balkonunuzun içini görmesini istememeniz gayet normaldir. Balkonunuzda oturup aileniz ile rahatça kahvaltı veya yemek yiyebileceğiniz veya arkadaşlarınız ya da akrabalarınızla rahatça oturup çay yudumlayabileceğiniz bir alan olan cam balkonlar sizlere oldukça rahat ve konforlu alanlar sağlamaktadır. Bunun yanın da cam balkon plise perdesi ile mahremiyeti sağlayabilirsiniz. Kısaca cam balkon plise perdesinden bahsetmek gerekirse şöyle söyleyebiliriz.cam balkon perdesi

Cam balkon plise perdesinin kontrolünü sağlayan ipler ile aşağı ve yukarı doğru istenilen seviyede hareket edebilen bir perdedir. Dar,yamuk olan alanlarda kullanılabilir olması nedeni ile tercih edilmektedir. Jaluzi perdelere benzetilen cam balkon plise perdesi aslında çok daha kullanışlıdır. Hiçbir şekilde kumaşı kırışmamaktadır. Kırıştığı anda perdenizi toplayıp geri açtıktan sonra düzelmektedir. Özel polyester kumaşlardan üretilen bu perdeler sararmaya ve solmaya oldukça dayanıklılardır. Pencerelerde ki görünümü bozmayan ve estetik görünümü sayesinde tercih edilme sebepleridir. Temizliği oldukça basit olan bu perdeler temizlik esnasında hiç bir zorluk çıkarmamaktadır.

Ayrıca bu perdeler sadece cam balkonlar için değil kış bahçeleri, evler, mağazalar, kafeteryalar, şehirler arası yolcu otobüsleri yani kısaca cam uygulaması olan her mekanda kullanılmaktadır. Vidalı ve bantlı olmak üzere iki şekilde montajı yapılabilmektedir. Montajı esnasında vidalar için ufak delikler hariç hiçbir şekilde duvarlarınıza zarar vermez. Perdenizi temizlemek amacı ile çıkarmak istediğinizde soketlerinden sökerek çıkarabilir, yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra tekrar soketlerini yerine takarak aynı şekilde perdenizi kullanabilirsiniz.

NEDEN CAM BALKON PLİSE PERDESİ

 • Dekoratif görünümü ile oldukça şıktır. Balkonunuza ayrı bir hava katarak dışarıdan bakıldığında modern bir görüntü olmasını sağlar.
 • Enerji tasarrufu sağlayarak,özellikle yaz aylarında gelen zararlı güneş ışınlarının içeriye girmesini belirli bir ölçüde engeller. Bu da evlerinde klima olanlar için elektriğin daha az harcanmasına yol açar vr ekonomik yönden oldukça yararlıdır.
 • Özel kumaşı sayesinde kir ve leke tutmamaktadır.
 • Aleve karşı dayanıklıdır. Zor tutuşur ve kolay kolay yanmaz.
 • Temiz bir kullanımı olmasa dahi uzun süreli kullanımı vardır.
 • Temizlenmesi mümkündür ve oldukça basittir. Nemli bir bez ile kolayca temizlenebilir.
 • Çalışma prensibi olarak çok rahattır ve istenilen seviyede bırakılabilir. Cam üzerinde yukarı ve aşağı hareket edebilir.
 • Tüm cam balkon modelleri ile uyumludur.
 • İstenilen renkte üretimi mevcuttur.
 • Isı yalıtımı sağlar. Ortamdaki ısının kaybolmasını engeller.
 • Az yer kaplar ve cam panaller katlandığı zaman hiçbir şekilde zorluk çıkartmaz.

Cam balkon sistemlerinde uygulanan diğer perde modellerine göre fiyat olarak daha uygundur. Stor Perde, Zebra Perde veya Jaluzi Perdelere göre cam balkonlarla uyumu üst düzeydedir. Örneklerle anlatılırsa; Stor perde ile kapatılan cam balkon sistemi açılmak istendiğinde stor perdenizi de yukarı kaldırmak zorunda kalıyorsunuz ve cam panelleri öyle açabilirsiniz. Cam balkon plise perdesini ise yukarı kaydırmaya gerek kalmadan cam panellerle birlikte açabilirsiniz. Cam panellerin üzerine monte edildiği için hiçbir zorluk çıkartmamaktadır.

GECE VE GÜNDÜZ CAM BALKON PLİSE PERDESİ

cam balkon perdesiYaşam alanlarınız kolaylaştırmak adına tasarlanmış cam balkon plise perdesinin bir çeşitidir. Aynı kumaş türü ile iki farklı perdenin tek bir ip mekanizması üzerine karartma ve tül modeli ile oluşan perde türüdür. Karartma kısmı

İki perdenin tek mekanizma üzerinde kullanımı kolaylaştıran gece-gündüz cam balkon plise perdesinin kullanımı da aynı Cam balkon plise perdesi gibi basittir. Aynı anda iki perde türünü de yarım açarak ikisininde görünmesini sağlayabilirsiniz. Her ortama uyum sağlayan bu perde türü evlerinize yeni bir soluk getirmektedir.dışarıdan gelen ışığı kusursuz bir şekilde kapatarak tam mahremiyet sağlar. Tül kısmı ise manzarınızı kapatmadan sizlere harika bir görüş açısı sağlar. Karartma özelliği ile geceleri içeriden dışarıya giden gölgelerin önüne geçer. Tül kumaşı ise gündüz kullanım için üretilmiştir. Gündüzleri gelen güneş ışıklarını hafif bir şekilde kırarak içeriye girmesini sağlar ve ortamdaki ısı dengesini korur.