cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Sistemi Paslanır Mı?


Cam balkon sistemi için paslanmazlık en önemli konulardan birisidir. Cam balkon sisteminde kullanılan malzemeler iklim şartlarına göre her koşulda kullanılması için tasarlanmalıdır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Cam Balkon Sistemi Paslanır Mı?

  Cam balkon sistemi için paslanmazlık en önemli konulardan birisidir. Cam balkon sisteminde kullanılan malzemeler iklim şartlarına göre her koşulda kullanılması için tasarlanmalıdır. Eğer bu şartlardaki malzemeler kullanılmaz ise cam balkon sistemi belirli bir süre sonra paslanıp, bozulmalar meydana geleceği için sistemin çalışmasını etkiler. Bu durumda cam balkon sisteminizde ileride ki zamanlarda sürekli sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumları yaşamamak için cam balkon yaptırırken çok dikkatli olmalısınız ve firmaları iyi araştırmalısınız.

  Cam balkon sisteminde kullanılan malzemeler;

  Temperli Cam

  Cam Balkon Sistemi Paslanır Mı?Diğer adı ile güçlendirilmiş veya kırılmaz cam olan bu malzeme cam balkon sisteminde olmazsa olmazdır. Temperli camların kullanılmadığı cam balkonlar, tam verim vermez ve cam balkon sistemi olarak sayılmaz. Çünkü temperli camlar normal camlara göre darbelere, rüzgara karşı 5 kat daha dayanıklıdır. Çift cam arasında asal gazlar kullanılarak, özel fırınlarda ısıtılıp ani şok ile soğutulur. Böylece yüzeyinde sertleşme, çekme ve gerilme meydana gelerek tepkimelere karşı daha dayanıklı bir hal alır. Uzun yıllar kullanılır ve sert metal malzemeler ile bilinçli bir şekilde vurulursa kırılmaktadır. Kırıldığı anlarda zar küçüklüğüne gelerek çevreye hiçbir şekilde zarar vermez.

  Alüminyum Profil

   

  Tamamen paslanmaz alüminyum malzemelerden imalatı yapılmaktadır. Cam balkon sisteminde taşıyıcı görevindedir. Cam panellerin tekerlekleri bu profil arasında sağa ve sola hareket eder. Isı yalıtımı görevi görerek dış ortamdaki havadan iç ortamın etkilenmesine izin vermemektedir. Böylece ek olarak enerji tasarrufu sağlanmasına Cam Balkon Sistemi Paslanır Mı?yardımcı olur. Paslanmaz yapıda olmayan profil kullanılır ise zamanla profillerde çatlama, paslanma hatta kırılma durumu meydana gelebilir ve cam balkon sisteminin ömrünü azaltır.

  Tekerlekler (Rulman)

   

  Alüminyum taşıyıcı profil arasında cam panellerin taşınmasına yardımcı olmaktadır. Paslanmaz yapıda olan bu malzemeler sistemin verimli çalışması açısından oldukça önemlidir. Tekerlekler taşıcı cam panellerin uzun yıllar sorunsuz çalışması açısından dikkat isteyen malzemedir. Tekerleklerin kesinlikle paslanmaz çelik olmalıdır. Çelik tekerlekler diğer tekerleklere göre daha dayanıklıdır ancak çok fazla zorlanırsa kırılabilir.

   

  Fitiller

  Cam Balkon Sistemi Paslanır Mı?

  Cam balkon sisteminde cam paneller arasında fitil kullanılmaktadır. Cam panellerin arasından rüzgar, su, toz gibi dış etkenlerin girmesini engeller. Ayrıca cam panellerin kenarlarının birbirine çarpmamasını sağlayarak kırılmalarını da engellemektedir. Cam balkon fitilleri 3 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar;

   • Şeffaf Plastik Cam Balkon Fitili
   • Alüminyum Cam Balkon Fitili
   • Şeffaf Plastik Cam Balkon Fitili