cambalkon, cam balkon fiyatları

Cam Balkon Sistemleri


Katlanır Cam Balkon Sistemi kış aylarında son bulan balkon keyfinizin mevsim farketmeksizin devam etmesi için üretilen bir sistemdir. Bu sistem hava şartları, mevsimsel değişikliklerin olumsuz yönleri olsa bile balkonunuzu rahatça kullanabilmenizi sağlamaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  CAM BALKON SİSTEMLERİ

  • Katlanır Cam Balkon Sistemi
  • Eşikli Sürme Sistemi
  • Eşiksiz Sürme Sistemi
  • Giyotin Cam (Hareketli Küpeşte)
  • Isıcamlı Cam Balkon Sistemi

  Katlanır Cam Balkon Sistemi

  Katlanır Cam Balkon Sistemi kış aylarında son bulan balkon keyfinizin mevsim farketmeksizin devam etmesi için katlanır cam balkon sistemi üretilen bir sistemdir. Bu sistem hava şartları, mevsimsel değişikliklerin olumsuz yönleri olsa bile balkonunuzu rahatça kullanabilmenizi sağlamaktadır. Katlanır cam balkon sistemi evinizde modern ve kullanışlı bir balkon yaratmanın en güzel yoludur.
  Sistemin çalışma prensibi; alüminyum raylar üzerine tekerleklerle monte edilen camların,katlanarak aynı veya farklı noktalarda toplayan bir sistemdir. Katlanır cam balkon sistemi zevklerinize uygun renk seçenekleri ile balkonunuza ve evinize şık bir görünüm katmaktadır. Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan camlar temperleme işleminden geçmiş camlardır. Temperli cam normal camlara göre 5 kat daha dayanıklıdır. Bu nedenle Katlanır Cam Balkon Sistemi darbelere karşı oldukça daynıklı bir yapıya da sahiptir. Cam kalınlığı ise 8 mm ve 10 mm temperli camlardan oluşmaktadır ve kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılarak çevresindeki canlılara zarar vermez. Kuvvetli esen rüzgarlara da karşı çok dayanıklı olan bu sistem ısı yalıtımı sayesinde içeride ki hava dengesini korumaktadır.
  Katlanır cam balkon sisteminin isteğe göre camların rengi şeffaf,mavi,yeşil,füme,bronz yapılabilir. Alüminyum kasa renk tercihi ise isteğe göre yapılabilmektedir. Daha kullanışlı ve şık alanlar oluşturmak için sizlerde katlanır cam balkon uygulamasını tercih edebilirsiniz.

  Eşikli Sürme Sistemi

  Eşikli sürme sisteminde camlar istenildiği gibi açılıp kapanabilmektedir. Müşteri istediği taktirde kolayca camları da çıkarabilmektedir. Kasası alüminyumdan oluşan bu sistemde camlar temperli camdır. Temperli camlar normalsürme cam balkon camlara göre 5 kat daha dayanıklı olup sert bir cisimle şiddetli bir şekide vurulmadığı taktirde zor kırılmaktadır. Kırıldığı taktirde camlar çok ufak parçalara ayrılarak etrafında ki canlılara zarar vermez. Cam balkon modellerinin arasında su geçirmemeye en dayanıklı olan sistem eşikli sürme sistemidir. Köşe takozları sayesinde alüminyum kasasından boşluk vermeden çok etkili bir su tahliye özelliği vardır. Çocuk kilidi mevcut olan bu sistemde yan kapaklara takılan kilitler güvenli bir ürün sağlamaktadır.
  Oval balkonların dışında tüm balkonlarda bu sistem uygulanabilmektedir. Ayrıca dışarıdan bakıldığı zamanlarda içerinin görünmesini istemeyen insanlar için Plise Perde Sistemleri oldukça uygundur.

  Eşiksiz Sürme Sistemi

  Eşiksiz Sürme Sisteminin en çok öne çıkan özelliği kanat sayısında bir sınırlama olmamasıdır. Kanatlar sürgülü bir sistem olduğundan dolayı içeri doğru katlanmamaktadır. Eşiksiz sürme sisteminde kilitler diğer model olan eşikli sürme sistemindeki gibi yan kapaklara monte edilmektedir. Kanatlar birbirini çekerek hareket eder ve bir tarafta toplanabilir. Böylece az yer kaplayarak geniş alanlar yaratmanıza yardımcı olmaktadır. Cam olarak 8mm ve 10mm temperli camlar kullanılmaktadır. Temperleme işlemi gören camlar normal camlara göre 5 kat daha dayanıklı bir hal almaktadır. Kırılmalara karşı, ani vuruşlara karşı oldukça kuvvetli olan bu camlar kırıldığı zaman ise ufak zarlar haline gelerek çevresindeki canlılara izin vermemektedir.

  Giyotin Cam Sistemleri (Hareketli Küpeşte)

  Giyotin cam diğer bilinen adı ile Hareketli Küpeşte;yukarı ve aşağı yönde gidip gelen hareketli bir sistemdir. giyotin camGenellikle restaurant ve kafe tarzı mekanlarda kullanılmaktadır. Modern bir görüntüsü olan bu sistem bulunduğu yere güzel bir hava katmaktadır. Manuel ve Otomatik olarak iki modeli vardır. Otomatik modelde uzaktan kumanda sayesinde camları rahatça açıp kapatabilirsiniz. Manuel olarak kullanılan hareketli küpeşte sistemi ise basit bir şekilde el ile açılıp kapanabilmektedir. Kapalı konumda iken asla yağmur, toz, kar geçirmemektedir. Sabit cam alt katmanda kalarak, hareketli cam yukarı ve aşağı hareket etmektedir. Alüminyum profiller kullanılmakta olup istenilen renklerde yaptırılabilir.
  Opsiyonel olarak yağmur ve rüzgar sensörü verilmektedir. Bu sensörler ise siz mekanda olmadığınız zamanlarda yağmur yağdığında sistem otomatik kapatmaktadır. Böylece olumsuz hava koşullarından korunmuş olursunuz.

  Isıcamlı Cam Balkon

  Isıcam yalıtım özellikli camların genel adıdır. Bir camın ısıcamlı olması için gerekli olan tüm özellikleri; iki cam arasında boşluk bırakılarak bu boşluğa kripton,argon,ksenon gibi gazlar veya hava doldurulmalıdır. Etrafında ise alüminyum, butil, nem alıcı ve dış yalıtım macunu kullanılmalıdır. Bu malzemeler kullanılmadan yapılan camlar kesinlikle ısıcamlı cam olarak sayılmamaktadır.

  Isıcamlı cam balkonlarda ısıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanır. Diğer cam balkon modellerinin aksine daha fazla özelliği içermektedir. Amaç olarak ısı tasarrufu olduğu bu tür balkonlarda ısı yalıtımlı malzemelerin kullanılması gerekmektedir.