cambalkon, cam balkon fiyatları

Giyotin Cam Sistemi


Bir çok alanda kullanılan Giyotin Cam oldukça kullanışlı bir cam sistemidir. Otomatik pencere sistemlerinden olan bu camlar motorludur. Bu sistemde, ray kanalları içerisinde dikey hareket eden üçlü ray sistemi kullanılmaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Giyotin Cam Sistemi

  Bir çok alanda kullanılan Giyotin Cam oldukça kullanışlı bir cam sistemidir. Otomatik pencere sistemlerinden olan bu camlar motorludur. Bu sistemde, ray kanalları içerisinde dikey hareket eden üçlü ray sistemi kullanılmaktadır. Camlar yukarıdan aşağıya hareket etmektedir. Hareketini sağlayan ana elamanlar vardır. Bunlar; zincir, motordur. giyotin cam sistemiSomfy marka motor ile cama bağlı zinciri döndürmesi ile çalışmaktadır. Bu sayede güçlü bir hareket sistemi elde edilmektedir ve camlar orantılı bir şekilde hareket eder. Giyotin cam sisteminin en önemli noktası hiç şüphesiz sabit olan camdır. Hareketli camlar sabit camın üzerine çekilir ve sistem açık konumda olduğu zaman camlar küpeşte şekli alır ve giyotin camı oluşturur.

  Kısaca bir tanım yapmak istersek şöyle özetleyebilir. Sabit camın üzerinde hareketli camlar bulunur ve yukarı aşağı hareket eder. İstenilen seviye de tutulabilen bu camlar sayesinde temiz hava seviyenizi kontrol edebilirsiniz.
  Giyotin cam sisteminin en önemli özelliği uzaktan kumandalı bir sistemle çalışıyor olmasıdır. Yerinizden kalkmadan uzaktan kumanda ile camı istediğiniz seviyede tutabilirsiniz, bu da konforlu ve rahat bir şekilde oturmanızı sağlar.

  Giyotin Cam Özellikleri

  • Basit ve kullanışlı bir özelliğe sahiptir.
  • Otomatik ve manuel çalışma seçenekleri vardır.
  • Modern ve estetik bir görünümü vardır.giyotin cam sistemi
  • Bakımı ve temizliği oldukça rahattır.
  • Güvenliği sağlayan kilit sistemi sayesinde güvenlik seviyesi yüksektedir.
  • Camların geniş açılımı ile gün ışığının içeri girmesine olanak sağlar ve doğal bir aydınlanma sağlar.
  • Enerji tasarrufu sağlamaktadır.
  • Sessiz bir çalışma mekanizmasına sahiptir.
  • Görüş alanınızı bozmadan panoramik bir görüş alanı sağlar ve dış ortam ile bütünlük sağlar.
  • Camları darbelere karşı dayanıklıdır.

  Giyotin Cam Kullanım Alanları

  Kullanım alanları olarak genellikle kafeteryalar ve restaurantlardır. Bunun haricinde evlerin veya iş yerlerinin oda bölmelerinde kullanılır. Özellikle mağazalarda kullanılır nedeni ise daha çekici ve özel bir mağaza vitrinine sahip olmak istenmesidir. Kullanılan bu alanlardan hariç genellikle kış bahçeleri, teraslar, çatı balkonları ve pergola sistemli tentelerde kullanılır.

  Giyotin Cam Avantajları

  giyotin cam sistemiGiyotin camın birbirinden farklı özellikleri ile kullanımı vardır. Giyotin cam sisteminin en önemli avantajlarından birisi ısı yalıtımlı olmasıdır. Bu sistem ısı yalıtımlı malzemelerden üretilir ve camları ısı yalıtımlı camlardır. Ortamda ki ısıyı koruyarak dışarıdan gelen soğukluğun iç ortama girmesini engeller. Ayrıca kapalı konumda iken mevsimlerin doğallığından kaynaklı yağmur, kar gibi etkenlerden sizleri korur. Aynı zamanda toz, polen, yaprak gibi pisliklerin içeriye girmesini engeller. Rüzgar ve fırtınalara dayanıklı olan camları sayesinde uzun ömürlü kullanımı sağlanmaktadır. Dışarıdan gelen istenmeyen ve rahatsız edici seslere karşı ses yalıtımı mevcuttur. Panoramik kullanımı sayesinde hiç bir şekilde manzara kaybı yaşatmamaktadır.