cambalkon, cam balkon fiyatları

Isıcamlı Cam Balkon


Cam balkon yaptırmayı düşünen ve araştırma yapan herkesin kesinlikle duyduğu, ısıcamlı cam balkon sisteminin bir çok özelliği vardır. Öncelikle ısıcam nedir sorusunun cevabını vermek gerekirse kısaca şöyle açıklayabiliriz. Isıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanan cam balkon sistemleridir. Yalıtım özelliği olan camlara ısıcam ismi verilmektedir. Diğer cam balkon modellerine göre daha çok özelliği içinde barındırmaktadır.

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Isıcamlı Cam Balkon

  Cam balkon yaptırmayı düşünen ve araştırma yapan herkesin kesinlikle duyduğu, ısıcamlı cam balkon sisteminin bir çok özelliği vardır. Öncelikle ısıcam nedir sorusunun cevabını vermek gerekirse kısaca şöyle açıklayabiliriz. Isıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanan cam balkon sistemleridir. Yalıtım özelliği olan camlara ısıcam ismi verilmektedir. Diğer cam balkon modellerine göre daha çok özelliği içinde barındırmaktadır. Isı tasarrufu amacı ile yapılan bu tür sistemlerde, kullanılan her malzemenin ısı yalıtımı sağlaması gerekmektedir. Isıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan bağlantı noktaları, profiller, fitillerin tamamı yalıtım özelliğini karşılamalıdır. Aksi halde ısı tasarrufu istenilen seviyede gerçekleşmeyebilir.

  Teknik olarak ısıcamdan bahsetmek gerekirse; iki veya daha fazla camın, aralarında boşluk bırakılır ve bu boşluğa asal gazlar veya doğrudan hava doldurularak camların tek bir paça haline gelmesidir. Cam aralarına doldurulan gazların ısı yalıtımı normal havaya göre daha yüksektir. Bu nedenle cam aralarının gazlar ile doldurulması gerekmektedir.

  Isıcamlı Cam Balkon Özellikleri

  blank

  • Alüminyum raylar üzerinde sağa ve sola hareket ederek çalışmaktadır ve camlar katlanır bir şekilde tasarlanmıştır. Müşteri isteğine göre sağda veya solda toplanabilir camlar, alandan tasarruf sağlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır. Kullanım ömrü uzundur.
  • Isı yalıtımı en üst seviyededir. Böylece kış aylarında iç ortamın havası, dış ortamdan etkilenmemektedir.
  • 4 mevsim boyunca kullanımı vardır.
  • Yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerden korunmanıza yardımcı olur. %99 oranında su geçirmez.
  • Çok şiddetli esen rüzgarlara karşı dayanıklıdır.
  • Özel kilidi ile çocuklarını ve evcil hayvanlarınız balkonda özgürce dolaşabilir.
  • Sistemde temperli cam kullanılmaktadır. Böylelikle normal camlara göre 5 kat daha dayanıklıdır ve hırsızlık olaylarında da güveli bir alan oluşturur.
  • Binanın yapısını bozmaz ve dışarıdan bakıldığında modern bir görünüm sağlamaktadır.

  Isıcamlı Cam Balkon Sağlığa Etkisi Var Mıdır?

  Isıcamlı cam balkonların cam aralarından asal gazlar kullanılmaktadır, bu gazlar kullanılmıyorsa ısıcam özelliği yoktur. Bu asal gazların kesinlikle sağlığa zararı veya bir etkisi yoktur. Gazlar camları arasına sıkıştırıldığından dış ortam ile herhangi bir teması yoktur. Temper özelliği olan camların kırılması oldukça zordur. Kırılması durumunda gazlar hava ile birleşerek doğaya salınmaktadır.

  Isıcamlı Cam Balkonlarda Cam Kalınlığı Nedir?

  Belirli bir cam kalınlığı yoktur. Cambalkone olarak bizler 4-12-4 mm ısıcamlı cam kullanmaktayız. Böylelikle herhangi bir ısı kaybı ortaya çıkmamaktadır. Ayrıca ısı yalıtımı yüksek olan malzemeler kullanarak sizlerin maksimum verim almasını sağlamaktayız.

  Isıcamlı Cam Balkon Temizliği

  Katlanır yapıda olan bu sistemin temizliği oldukça basittir.

  • Sileceğiniz cam panelin iç kısmını siliniz.
  • Cam paneli katlayarak dış tarafını siliniz.
  • Bunu tüm cam panellere uygulayınız.

  Ancak silme işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken bazı maddeler var. Bunlar;

  • Üzerine çıktığınız merdiven, sandalye gibi eşyalarının ayaklarının düzgün ve kaymayan yerlerde olması gerekmektedir.
  • Camları silerken aşağı kesinlikle sarkmayınız.
  • Silme işlemi devam ederken aşağıdan geçen canlılara dikkat etmelisiniz.