cambalkon, cam balkon fiyatları

Kış Bahçesi Modelleri


Bahçe keyfinden vazgeçmek istemeyenler için kış bahçesi sistemleri imalatı yapılmaktadır. Kullanımı oldukça yaygın olan cam sektörü; cam balkon ve kış bahçesi sistemleri çoğunlukla yaptırılmaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Kış Bahçesi

  Bahçe keyfinden vazgeçmek istemeyenler için kış bahçesi sistemleri imalatı yapılmaktadır. Kullanımı oldukça yaygın olan cam sektörü; cam balkon ve kış bahçesi sistemleri çoğunlukla yaptırılmaktadır. Kaliteli malzemelerden imalatı yapılan kış bahçesi sistemi sadece kış aylarında kullanımı sınırlı değil yaz aylarında da kullanılabilir. Evlerin bahçelerinde, balkonlarında veya teraslarında kullanılabilir. İsterseniz bahçenizde evinize bitişik bir şekilde yaptırarak ayrı bir mutfak bölümü oluşturabilirsiniz. İsterseniz de bahçenizin herhangi bir yerinde yaptırarak kış bahçesinin keyfini çıkartabilirsiniz.

  Kış bahçesi ülkemizde uzun yıllar olmasa da yaklaşık 10-15 yıldır revaçtadır. Kapalı ev ortamlarından sıkılan insanlarkış bahçesi sistemleri için kış bahçesi eşsiz bir deneyim sunmaya başladı. Cam balkon sektörünün geçtiğimiz yıllarda pek yaygın olmaması nedeni ile bazı sıkıntılar vardı. Bu sıkıntılardan bir tanesi ise camların güneş kontrol özelliği taşımamasıydı. Durum bu şekilde olunca sıcaklık sıkıntısı kış bahçesi modellerinde de sürekli olarak karşımıza çıkmaya başlamıştı. Bu arada diğer bir cam çeşitleri büyük bir artış göstermekteydi. Isıcamlı cam sektörü güneş kontrolü ile piyasaya sunuldu. Isıcamlı camların kış bahçelerinde de kullanımı ile kış bahçesi sektörü iyice gelişti ve fiyatları da değişiklik göstermeye başladı. Ancak kış bahçesi yapılacak yerin m2 sine göre, kış bahçesi sisteminde kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyatlar belirlenmektedir.

  Kış bahçesi yaptırırken profillerin ince ve camların geniş olmasına dikkat ediniz. Böylelikle daha ferah bir ortam yaratarak kış bahçesi sisteminden son derece memnun kalırsınız. Yalıtım için yaptırdığınız firmaya en iyi malzemeleri kullanması gerekmektedir. Aksi halde yalıtım büyük bir sorun haline dönüşebilir. Bu sorunlardan en önemlisi kış aylarında kış bahçesi sisteminizin yağmur,kar, soğuğa karşı dayanıksız olur ve içeri su alabilir. Bu yüzden yalıtım çok önemlidir. Kış bahçesinde kullanılan camlar ısıcamlı olduğun dolayı ses yalıtımı da mevcuttur. Ses yalıtımı ile dışarıdan gelen sesleri en aza indirger ve isterseniz kış bahçesinde film keyfi yapabilir ve asla rahatsız olmazsınız.

  Kış Bahçesi Kullanım Alanları Nerelerdir?

  Kış Bahçesi Sistemleri incelendiğinde dikdörtgen olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle geniş bir alanı olmayan yerleri değerlendirmek için dikdörtgen şeklinde tercih edilmektedir. Diğer bir çeşitte kare şeklinde olan kış bahçesidir. Bu çeşitteki kış bahçeleri geniş alanlar açarak ferah bir oturma zevki yaşatır.
  Kullanım alanı olarak daha çok ev çıkış kapılarının hemen ön kısmına veya bahçede uygun alan varsa o kısımlara yaptırılır. Estetik özelliği de olan kış bahçeleri sadece geometrik olarak düşünülmemelidir. Kış bahçesi kapılarına özel kilitler eklenebilmektedir.

  Ayrıca mahremiyeti korumak ve daha şık bir görünüm için plise perde sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı renk ve desenleri ile oldukça kullanışlı olan bu perdeler, modern görüntüsü ile harika alanlar yaratmanıza yardımcı olmaktadır. İstenilen seviyede bırakılabilen kumaşı ile güneş ışınlarından korunabilir ve ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz.

  Kış Bahçesi Modelleri Nelerdir?

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yalnızca kış aylarında değil yaz aylarında da kullanılabilir kış bahçesi sistemleri hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Kendinize ferah ortamlar yaratarak doğanın içinde bir ormanda gibi hissedebilirsiniz ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca bitkiler de yetiştirebilirsiniz. 4 tarafından güneş alabilen kış bahçeleri bitki yetiştirmek için tam donanımlıdır. Bu kış bahçesi sistemleri birden fazla çeşidi vardır.

  1.Tek Eğimli Düz Çatılı Kış Bahçesi

  Çoğu kış bahçesi tercih eden insanların evine adeta yeni bir oda katıyor gibi yaptırdığı kış bahçesi modelidir. Bu dizaynda kış bahçelerinin tercih edilmesinin 2 önemli sebebi vardır. İlk sebebi olarak taban m2 cinsine bakıldığı kış bahçesi modellerizaman diğer dizaynlarına göre daha ekonomik yani daha ucuz olmasıdır. İkinci sebep olarak; İnsanların değişik diğer modellerin evlerinin mimarisine uygun olmadığı ve dış görünüş bakımından bu türlerin daha göze hoş gelmesidir.

  • Entegre dere ve termal özellikli çatı sistemine sahiptir.
  • Her türlü ısı ve güneş kontrol camlarının takılabilir olması mümkündür.
  • Tamamen taşıyıcı çeliklerden oluşur.
  • Tam yalıtımlı olup çatı ve doğrama sistemlerinden oluşmaktadır.
  • Tamamen camlardan yapıldığı için panaromik görüntü sağlayarak her yeri görebilmenizi sağlar.

  2.Tek Eğimli Düz Çatılı Kış Bahçesi

  Üçgen şeklindeki çatısı ile mekanınıza özgürlük katmaktadır. Diğer modeller gibi çatısı bakım ve onarım istemeyen malzemelerden yapılmaktadır. Büyük kubbe şeklindeki tavanı, özel ısı kontrollü ısıcamlı camlar ile kapatılmaktadır. Isıcamlı camlar yaz kış mevsimleri fark etmeden olumsuz havalardan etkilenmez.kış bahçesi modelleri

  • Entegre dere ve termal özellikli çatı sistemine sahiptir.
  • Her türlü ısı ve güneş kontrol camlarının takılabilir olması mümkündür.
  • Tamamen taşıyıcı çeliklerden oluşur.
  • Tam yalıtımlı olup çatı ve doğrama sistemlerinden oluşmaktadır.
  • Tamamen camlardan yapıldığı için panaromik görüntü sağlayarak her yeri görebilmenizi sağlar.

  3.Viktorya Tipi Çatılar

  kış bahçesi modelleri

  Bu modeller genellikle 3-5 kırıklı ön cepheden oluşmaktadır. Enerji tasarrufu sağlar ve uzun ömürlüdür. Sık sık bakım istemeyen bu sistemler çok kullanışlıdır. Bu modelin çok cepheli olmasından dolayı ışıklar iç mekân da homojen bir etki etmektedir. Her cephesi aynı dizayn edilmektedir. Ancak sadece sekizgen olarak dizayn edilen kış bahçelerinin ön bölümü geniş tutulur. Çatı eğimleri genellikle 22 derece olmaktadır.

  4.Georgian Tipi Çatılar

  Klasik Avrupa dizaynlarından ilham alınarak ortaya çıkmış bir modeldir. Üstün özellikli malzemeler kullanılarak kış bahçesi modelleriuygulanan ve sonuç olarak üstün bir performans ortaya çıkaran bu modeller oldukça kullanışlıdır. Doğanın güzelliklerini sunan bu mekânda kış bahçenizin sıcaklığını ve konforunuzu bozmadan yaşayabilirsiniz.