cambalkon, cam balkon fiyatları

Lamine Cam


Cam kırılgan bir malzeme olmakla birlikte normal düz camın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlıklarının arttırılması ile camın darbelere karşı dayanıklılığı da bu orantıda artmaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Lamine Cam Nedir?

  Lamine Cam NedirCam kırılgan bir malzeme olmakla birlikte normal düz camın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlıklarının arttırılması ile camın darbelere karşı dayanıklılığı da bu orantıda artmaktadır. Ancak cam kırılmasından dolayı yaralanma riskleri giderilmemektedir. Bu gibi durumlara karşı cam piyasasında kırılmaz cam olarak adlandırılan lamine cam karşımıza çıkmaktadır. Lamine cam aslında kırılan ancak dağılmayan bir cam çeşididir. Birden fazla plaka camın aralarına PVB (polivinilbutral) denilen sert koruyucu maddenin yerleştirilmesi ve ısı basıncı uygulanarak, kalıcı olarak birleştirilmesi ile oluşmaktadır. Bu birleştirme işleminden sonra presleme sonucunda tek cam görüntüsü alır. Sert bir cisim ile vurulduğunda kırılabilen lamine cam, kırıldığında PVB camın dağılmasını engeller ve böylece güvenlik bakımından emniyetli bir cam çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Lamine Cam Avantajları

  • Dışarıdan gelebilecek herhangi darbelere karşı güvenlik sağlar.
  • Taş ve sopa gibi sert maddeler temas ettiğinde, bu maddelerin içeriye girmesine izin vermez.
  • İnsanların cama çarpması sonucu oluşan kazalarda yaralanma riski yüksektir ancak lamine cam yaralanma riskini minimum seviyeye indirir.
  • Ses yalıtımına katkı sağlar ve dışarıdan gelebilecek herhangi gürültünün içeriye girmesini engellemektedir.
  • UV ışınlarına karşı %99 dayanıklıdır.
  • Birbirinden farklı renk seçenekleri mevcuttur. Bunlar arasında en çok tercih edilen renkler; Şeffaf, Füme, Bronz, Mavi, Yeşil renklerdir.
  • Cam kalınlığı bakımından 3+3, 4+4, 5+5, 6+6 olmak üzere farklı kalınlıklarda imalatı yapılabilmektedir.
  • Isı yalıtıma katkı sağlayarak enerjiden tasarruf etmenize olanak sağlar ve iç ortamın havasını korur.

  Lamine Cam Nerelerde KullanılırCambalkone.com olarak sabit camlarımızda lamine cam kullanmaktayız. Otomobillerde olduğu kadar evlerin gibi bir çok mekanda lamine cam kullanıldığını farkında olmasa bile görmekteyiz. Bu malzeme mekansal olarak bir çok seçeneğe olanak tanımaktadır. Genellikle kapalı olmalarına alışık olduğumuz alanları açıyor. Duvar yerine lamine cam kullanılarak mekanlar farklı bir atmosfer katmaktadır.

  Lamine Cam Kullanım Alanları

  Lamine camın başlıca kullanım alanları şöyledir;

  • Otomobiller, şehirler arası otobüsler, tırlar, kamyonlar ve benzeri bir çok taşıtta.
  • Çatı, teras, tavan camlarında kullanılır.
  • Evlerin veya ofislerin rüzgarlıkları, korkulukları gibi alanlarda kullanılmaktadır.
  • Mağazalar, AVM, banka şubeleri, müzeler, vitrinler gibi alanlarda kullanılmaktadır.
  • Sinema salonları, okullar, polis merkezleri, askeri kurumlar gibi alanlarda kullanılmaktadır.

  Aklınıza gelebilecek her alanda lamine cam kullanılmaktadır. Hayatımızın her anında farkında olmasak bile lamine camlarla karşılaşmaktayız. İnsan hayatını kolaylaştırdığı gibi, güvenli bir alan oluşturmaktadır. Böylelikle hırsızlık olaylarına, saldırılara ve benzeri durumlara karşı oldukça güvenlidir. Sizler de lamine cam yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.