cambalkon, cam balkon fiyatları

Mutfak Perdesi


Evler de dekorasyon deyince akla ilk gelen ürünler tül ve perdelerdir. Bulunduğu oda ile uyumlu olmasına özellikle dikkat edilmektedir. Bu nedenle perde seçerken çok dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken mekanlardan birisi de mutfaklardır.
devami…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Mutfak Perdesi

  Evler de dekorasyon deyince akla ilk gelen ürünler tül ve perdelerdir. Bulunduğu oda ile uyumlu olmasına özellikle dikkat edilmektedir. Bu nedenle perde seçerken çok dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken mekanlardan birisi de mutfaklardır. Mutfak dekorasyonu aslında çok zordur. Çok ayrıntı olduğundan kullanılan her dekoratif ürün sıkı bir şekilde incelenip her şey birbiri ile uyumlu olmalıdır. Böylelikle mutfaklara ayrı bir hava katan mutfak perde modelleri pek çok alışkanlığımızı da değiştiriyor.
  Mutfakların dekorasyonu için perdeler neredeyse ilk sırada yer almaktadır. Mutfak perdelerinde kullanılan renkler genellikle krem, beyaz ve gri renklerden oluşmaktadır bunun yanı sıra mavi, kahverengi ve sarının tonları gibi renkler de sıklıkla tercih edilir ve mutfağın dekorasyonunu tamamlar. Genellikle mutfak dekorasyonunda kullanılan perdeler zebra ve stor perdelerdir. Ancak bu perde modelleri artık yerini plise perde modeline devretmektedir. Nedenlerinden bahsetmek gerekirse maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz.

  mutfak perdesi

  • Stor ve Zebra perdeler bilindiği üzere zincirli mekanizma sayesinde hareket etmektedir. Zincirli mekanizma kullanıldıktan bir süre sonra kopmaktadır ve kullanıcılara ek maliyet çıkarmaktadır.
  • Alüminyum borulara monte edilen ve rulo şeklinde sarılan perdeler zaman geçtikçe gevşer ve aşağıya düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış olursunuz.
  • Yemek pişerken veya piştikten sonra bu tür perdelere koku siner ve bu da mutfakların sürekli kötü bir koku altından kalmasına neden olur.
  • Temizlik açısından da oldukça zahmetlidir. Temizlemek için yerinden çıkarıp yıkamanız ve kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Bu da sizler için oldukça zahmetlidir.
  • Stor perdeler adeta güneşlik görevi görür ancak kullanıcıların dışarıyı görmesine engel olmaktadır. Aynı şekilde zebra perdeler de tül kısmından görüş açısı sağlar ancak tam olarak panoramik bir görüntü sağlamamaktadır.

  Yukarıda bahsettiğim maddeler genellikle müşterilere olumsuz yönde bir algı bırakmaktadır. Bu nedenle mutfaklarında yenilikçi ve farklı tür perdeler arayanlar için Plise Perde oldukça uygun bir seçimdir. Plise perde hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için biraz perdenin çalışma prensibi, özellikleri ve avantajlarından bahsedelim.

  Plise Perde Nedir?

  mutfak perdesiPileli ipler üzerinde yukarı-aşağı veya sağa-sola hareket edebilen bu perdeler istenilen seviyede bırakılabilir. Yani güneş mutfağınıza vuruyor ve sizi rahatsız ediyor ise perdenizin güneşlik kısmını açabilir, tül kısmını kapatabilirsiniz. Dilerseniz öğlen saatlerinde tül kısmını yarıya kadar açıp gökyüzünü izleyebilir, güneşlik kısmını yarıya kadar açarak içerinin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Oldukça az yer kaplayan bu perdeler kullanım açısından tercih edilmektedir. Özel kumaşlardan üretimi yapılan plise perde sisteminde alt ve üst tarafta ince ve şık alüminyum profil bulunmaktadır. Bu profiller istenilen renklerde üretilebilmektedir. Kumaşın en önemli özelliği buruşmamasıdır. Buruşması durumunda ise perdenizi kapatıp açtıktan sonra eski haline tekrar gelir.

  Plise Perde Avantajları

  • En önemli ve tercih edilme sebebi asla KİR, TOZ ve PİSLİK tutmamasıdır.
  • Su geçirmeyen yapıdadır. Herhangi bir sıvı dökülmesi durumunda perdeden aşağıya doğru süzülür ve sıvıyı içine hapsetmez.
  • Aleve karşı dayanıklıdır. Küçük bir çakmak ateşi bile değse sadece değdirilen yer delinir ancak tutuşma gibi bir durum olmaz.
  • Uzun ömürlü olan bu perdeler istenildiği kadar açılıp kapansa bile çalışma mekanizması çok zor bozulur.
  • Temizliği oldukça basittir. Kir tutmayan yapısı olsa bile temizlemek isteyen insanlar rahatça perdeyi yerinden çıkarabilir ve temizleyebilir.
  • Üzerine leke bulaştığı zaman ıslak mendil veya nemli bez ile silerek temizleyebilirsiniz.
  • Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Hiçbir şekilde perdenin renginde sararma ve solma gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Müşteri isteğine göre imalatı yapılmaktadır.
  • Yamuk, dar açılı yerler ve tavanlarda kullanılabilir.
  • Yukarı kısmı tül aşağı kısmı ise güneşlik görevi görür. İsterseniz gündüzleri tül olarak geceleri ise güneşlik olarak kullanabilirsiniz ve dışarıdan bakıldığı zaman gölgenizin görünmesini minimuma kadar indirir. Dilerseniz de iki kısmını da aynı anda kullanabilirsiniz.

  mutfak perdesi

  Alt kısmı perde görevi görmektedir, üst kısmı tül görevi görmektedir.

  Vidalı ve bantlı olarak iki şekilde montajı yapılmaktadır. Ancak vidalı montajını yaptırırsanız uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Montajı oldukça basittir. Montaj hakkında daha detaylı bilgi için plise perde montajı hakkında ki makalemize göz atabilirsiniz.

  Ayrıca bizleri sosyal medyada takip edebilir, yeniliklerden ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımıza ulaşmak için bilgisayar kullanıcısı iseniz internet sitemizin sağ üst köşesinden, mobil kullanıcı iseniz sayfanın en alt kısmından simgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve online ücretsiz fiyat almak için formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.