cambalkon, cam balkon fiyatları

Neden PVC


Normal yaşantımızın vazgeçilmez maddelerinden birisi hiç şüphesiz polimerdir. PVC malzeme polimer ürünlerinin en önemli ve en büyük ürünüdür. Tuz ve petrolden üretilen bu malzeme, ticari anlamda gelişen en önemli plastik malzemelerden birisidir.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Neden PVC

  Neden PVCNormal yaşantımızın vazgeçilmez maddelerinden birisi hiç şüphesiz polimerdir. PVC malzeme polimer ürünlerinin en önemli ve en büyük ürünüdür. Tuz ve petrolden üretilen bu malzeme, ticari anlamda gelişen en önemli plastik malzemelerden birisidir. PVC malzeme hayatımızın her anında karşımıza çıkmaktadır. Çocuk oyuncakları, taşıt döşemeleri ve silecek sisteminde, tesisat borularında, şişe yapımında, torba yapımında, farklı spor malzemelerinde, pencere ve kapı profili, elektrik kablolarında, kredi kartları, yiyecek ve içecek kapları, ameliyat ürünleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Böylece farkında olmasak bile normal yaşantımızda temas ettiğimiz ürünlerin birçoğun da bu malzeme kullanılmaktadır.

  Malzemenin sürekli olarak karşımıza çıkması veya insan hayatının her anında olmasının başlıca nedenleri vardır. Bunları sıralamak istersek şöyle sıralaya biliriz.

  Sağlamlık

  Pencere ve kapı profillerin de kullanılan alüminyum veya ahşap malzemelerle karşılaştırıldığında, polimer olan bu malzeme daha dayanıklı ve fonksiyoneldir. Aşınmalara karşı dayanıklılığı, malzeme hafifliği, mekanik olarak dayanıklılığı gibi özellikleri en önemli avantajlarından birisidir.

  Uzun Ömürlü

  Polimer ürün olan PVC farklı malzemeler ile birleştirilerek daha da kullanım ömrü uzatılmaktadır. Katkı maddelerinden elde edilen özelliklerden bazıları ve en önemlileri; Parlaklık, her hava şartlarında dayanıklılık, renginde sararma solma olmaması gibi avantajlara sahip olmaktadır. Örneğin yapılan araştırmalar sonucunda PVC boruların kullanım ömrü 40 yıldan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Pencere ve kapı profileri, elektrik kabloları gibi diğer malzemelerde 40 yıldan fazla bir ömre sahip olduğu kanıtlanmaktadır.

  Ekonomik

  Neden PVCPolimer ürün olan PVC farklı malzemeler ile birleştirilerek daha da kullanım ömrü uzatılmaktadır. Katkı maddelerinden elde edilen özelliklerden bazıları ve en önemlileri; Parlaklık, her hava şartlarında dayanıklılık, renginde sararma solma olmaması gibi avantajlara sahip olmaktadır. Örneğin yapılan araştırmalar sonucunda boruların kullanım ömrü 40 yıldan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Pencere ve kapı profileri, elektrik kabloları gibi diğer malzemelerde 40 yıldan fazla bir ömre sahip olduğu kanıtlanmaktadır.

  Çevreye Duyarlı

  İmalat sürecinden, doğadan yok olma evresine kadar çevrenin etkilenme derecesi dikkate alındığında ve çeşitli değerlendirmeler ve çalışmalar sonucunda PVC’nin doğaya ve çevreye etkisi, pencere ve kapı profillerinde kullanılan diğer malzemelerle kıyaslandığında daha olumlu bulunmuştur. Geri dönüşümlü bir malzeme olan ve bu malzemeden üretilen ve kullanım durumu kalmayan tüm malzemeler yeniden şekillendirilebilecek bir ürün haline getirilebilir.

  Isı Yalıtımı

  Isı yalıtımına olumlu bir şekilde etkisi olan bu malzeme kullanıldığı alanın iç ısısını dengelemektedir. Böylece ısıdan tasarruf edebilir ve ekonomik olarak daha ucuz fiyatlar üretebilirsiniz. Yalnızca soğuk havalarda değil, sıcak havalarda bile güneş görmeyen cephelerde kullanıldığında içerinin daha serin olmasına olanak sağlamaktadır.

  Fonkisyonel Kullanım

  Özellikle fiziksel özelliği bakımından tasarımcılar, tasarım veya dizayn yaparken yüksek derece özgürlük sağlamaktadır. Bu nedenle inşaat sektörü, ambalaj ve tıp sektörü, elektrik ve elektronik sektörü, otomativ sektörü gibi alanlarda yaygın olarak kullanılabilir.