cambalkon, cam balkon fiyatları

Plise Nedir?


Pliseleme işlemi , ısıyı tutan ve katlanmaya müsait, %100 polyester kumaşı, suni deriyi yüksek derece ısıdaki silindirler veya kalıplar içinden geçirilerek bir düzen içerisinde makineler yardımı ile katlayarak şekil ve desen verme, katlama ve kırma işlemine denir. pliseleme işlemi kumaşın özel cihazlarda katlama işlemi de denilebilir. Kısaca kumaş katlama sanatı da denilmektedir.devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Plise Nedir?

  Pliseleme işlemi , ısıyı tutan ve katlanmaya müsait, %100 polyester kumaşı, suni deriyi yüksek derece ısıdaki silindirler veya kalıplar içinden geçirilerek bir düzen içerisinde makineler yardımı ile katlayarak şekil ve desen verme, katlama ve kırma işlemine denir. pliseleme işlemi kumaşın özel cihazlarda katlama işlemi de denilebilir. Kısaca kumaş katlama sanatı da denilmektedir. Özellikle giyim sektöründe elbise, etek gibi kıyafetlerde pliseleme işlemi yapılır ve polyester kumaşlar kullanılmaktadır. Son yıllarda perde sektöründe de kullanılan pliseleme işlemi, perdelere oldukça zarif bir görünüm katmaktadır. Bu işlemi en iyi yansıtan perde türü şüphesiz Plise Perde Sistemidir. Polyester kumaşın özelliklerini de taşıyarak, benzersiz bir kullanımı ve modern görünümü ile ön plana çıkmaktadır.

  Plise Nedir?

  Plise Perde Nedir?

  Modern görünümü ile birlikte ev, ofis, kış bahçeleri ve daha fazla mekanda kullanılabilen ve 2 cm enindeki kumaşların, ipler aracılığı ile katlanarak toplanma prensibi ile çalışan ve kolay kullanım sağlayan perdelerdir. Bu perde yukarı ve aşağı hareket etmektedir. Üst ve alt kısımlarında paslanmaz alüminyum çıtalar bulunmaktadır. Bu çıtalar perdeye belirli bir ağırlık vererek, monte edildiği alanda daha rahat kullanıma yardımcı olmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi de perdenin istenilen yükseklikte veya alçaklıkta durmasıdır. İstenilen seviyede kalmasını sağlayan ipler ise kumaş içerisinden geçerek soketlere bağlanmaktadır. Günümüzde açılı ve yatay kullanımın artması ile birlikte daha sık tercih edilmektedir. Diğer perde modellerinden farklı bir çalışma prensibine sahip olan bu perde sistemi, avantajları ile de kendini ön plana çıkarmaktadır.

  Plise Nedir?

  Nerelerde Kullanılır?

  Kullanıldığı alanda modern bir görünüm sağlayan perdeler, dar, yamuk ve açılı alanlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle Cam Balkon Sistemlerinde, Kış Bahçesi Sisteminde, PVC Pencereler ve balkonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanıldığı diğer alanlar ise şöyle;

  • Pencereler ve balkon kapılarında
  • Ofislerin toplantı salonları ve cam bölmelerinde,
  • Mağazaların vitrinleri, kafeteryaların camlarında,
  • Şehirler arası otobüsler, havaalanlarında,

  Kısacası cam uygulaması olan her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Montaj olarak vidalı ve bantlı olmak üzere 2 farklı şekilde seçenek vardır. Ancak cambalkone.com olarak bizler vidalı montajı önermekteyiz ve vidalı montajımızda sağlamlık ve uzun ömürlülük sağlaması için soketlerin altına da yapışkanlı bant kullanarak vidalı montaj yapmaktayız. Montajın nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayınız.

  Plise Nedir?

  Avantajları Nelerdir?

  • Tüm camlar ile uyumludur. Dar, yamuk ve açılı her alanda kullanılabilir.
  • Kaliteli kumaş ve renk seçenekleri mevcuttur. Renk seçeneklerini öğrenmek için formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz veya buraya tıklayarak renk seçeneklerini görebilirsiniz.
  • Perde istenilen seviyede durdurulabilir. Böylece dışarıdan gelen güneşi ve ışığı engellediğiniz gibi açık bıraktığınız kısımdan da manzaranızı izleyebilirsiniz.
  • Toz ve kir tutmayan yapıdadır. Böylelikle sürekli olarak temizleme ihtiyacına gerek yoktur. Eğer temizlemek isterseniz perdenizi nemli bir bez ile hiç çıkartmadan silebilirsiniz. Çıkartarak temizlemek isterseniz temizlik talimatlarını okuyabilirsiniz. Temizlik Talimatları için buraya tıklayanız.
  • Maksimum derece de mahremiyeti sağlayarak iç mekanın görünmemesini sağlar.
  • Aleve karşı dayanıklı yapıdadır.
  • Isı yalıtımına katkı sağlayarak enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.
  • Güneş ışınlarına dayanıklıdır ve renklerinde sararma solma gibi durumlar söz konusu değildir.
  • Yırtılmalara karşı dayanıklıdır. El ile çok zor bir şekilde yırtılabilir fakat bıçak, makas vb. keskin malzemeler ile her perde gibi bu perde de yırtılabilir.