cambalkon, cam balkon fiyatları

Plise Perde Bantlı Montaj


Modern ve şık yapısı ile perde sektöründe kendini üst sıralarda tutan plise perde sistemi, bir çok avantajı ile fark yaratmaktadır. Plise perde; kontrolünü sağlayan ip mekanizması üzerinde aşağı ve yukarı doğru hareket etmektedir. Polyester kumaş kullanılarak üretilen bu perde kir ve leke tutmaz yapısı ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaktadır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Plise Perde Bantlı Montaj

  Modern ve şık yapısı ile perde sektöründe kendini üst sıralarda tutan plise perde sistemi, bir çok avantajı ile fark yaratmaktadır. Plise perde; kontrolünü sağlayan ip mekanizması üzerinde aşağı ve yukarı doğru hareket etmektedir. Polyester kumaş kullanılarak üretilen bu perde kir ve leke tutmaz yapısı ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaktadır. Kumaş içerisinde ki deliklerden geçen pileli ipler, perdenin hareket mekanizmasını oluşturmaktadır. Bu ipler kopmalara, yırtılmalara ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Perdenin alt ve üst kısımlarında alüminyum çıtalar bulunmaktadır. Bu alüminyum çıtalar, tamamen paslanmaz özelliktedir. Böylece uzun süre hareketli veya hareketsiz kalsa dahi paslanma, renklerinde soyulma gibi durumlar kesinlikle yaşanmamaktadır. Plise perde sisteminin iki farklı şekilde monte edilme şekli mevcuttur. Bunlar; plise perde bantlı montaj ve plise perde vidalı montaj seçenekleridir. Vidalı Plise Perde Montajı için buraya tıklayınız.

  Plise Perde Bantlı Montaj

  Plise perde bantlı montajı genellikle cam üzerine monte edilmesini isteyen insanlar tarafından uygulanmaktadır. Plise perde bantlı montajı oldukça basit ve kolay bir montaj şeklidir. Plise perde bantlı montaj esnasında tek dikkat etmeniz gereken konu, monte edeceğiniz alanın temiz olup olmamasıdır. Eğer kirli ve tozlu bir cam üzerine plise prede bantlı montajını gerçekleştirir iseniz ileride bant, yapışkan özelliğini kaybederek bulunduğu yerden çıkabilir. Bu yüzden montaja başlamadan önce nemli bir bez ile camı veya çerçevesini temizlemeniz gerekmektedir.

  Plise Perde Bantlı Montaj Talimatları

  • Perdenizi açarak içinde bulunan alyan ve soketleri bir kenara ayırınız.
  • Bantlı montaj yapacağınız alanı nemli bir ile iyice silerek temizleyin ve kurulayınız.
  • Hazır olarak gelen bantlı profil üzerinden, yapışkan bandın korumasını çıkarınız.
  • Yapışkanlı profili monte edeceğiniz alana düz ve sağlam bir şekilde yapıştırınız.
  • Sonrasında alt kısım için de aynı maddeyi uygulayınız.
  • Perdenizin alt ve üst kısımlarında iki adet soket bulunmaktadır.
  • Öncelikle üst kısımda ki soketleri birbirine geçiriniz.
  • Alt kısımlarda bulunan bir soketlerden sağ taraftakini birbirine geçiriniz ve diğer soketi bırakmadan alyan yardımı ile sağ taraftaki soket ipini gevşetiniz.
  • İpin içeriye kaçmamasına dikkat ederek sağ tarafta ki ipi sıkıca çekiniz ve diğer eliniz ile tuttuğunuz ipi bırakınız.
  • Sıkıca çektiğiniz ipi tekrar sıkınız. Ancak burada perdenin düz olmasına dikkat edin.
  • Sağ kısımdaki soketi sıktıktan sonra, sol kısımda ki sokete de aynı işlemi uygulayın ve ipi sıkıştırın.
  • Sonrasında perdenizi açarak hareket ettirin ve montajın hatasız olduğundan emin olun.
  • Sonrasında aşağıda bulunan ipleri sokete yakın bir şekilde düğümleyiniz ve fazla kalan ipi kesiniz.
  • Montajınız tamamlanmıştır ve perdenizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Plise Perde Bantlı Montaj