cambalkon, cam balkon fiyatları

Sineklik Modelleri


Özellikle yaz aylarının gelmesi ile kullanımı sıklaşan sineklik sistemi insan sağlığı açısından da önemli bir yer tutmaktadır. Bir çok hastalığa neden olan veya uyurken rahatsız eden sinekler,arılar vb. canlıların eve girmesini engellemektedir.
devami…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon sistemi yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cam balkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Plise Sineklik Fiyatını Hesaplayalım

  Plise (Pileli) sineklik yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun plise sineklik fiyatını verelim.

  Sineklik Modelleri

  Özellikle yaz aylarının gelmesi ile kullanımı sıklaşan sineklik sistemi insan sağlığı açısından da önemli bir yer tutmaktadır. Bir çok hastalığa neden olan veya uyurken rahatsız eden sinekler,arılar vb. canlıların eve girmesini engellemektedir. Koruma amacı ile üretilmeye başlayan bu ürünler tamamen kullanıcı odaklıdır. Açılıp kapanabilen kapı, pencere ve cam balkon sistemleri uygulama alanlarıdır. Mekana veya kullanıcı zevkine göre birden fazla çeşidi vardır.

  3 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar; Plise, Stor ve Menteşeli Sineklik Sistem ‘dir.

  Plise Sineklik Sistemi

  Sineklik SistemleriPlise Sineklik Sistemi modern ve şık yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle balkon kapıları, cam balkon sistemleri, pencereler, dışarıya doğru açılan kapılar da kullanılmaktadır. Sistemin çalışma prensibi oldukça basittir. Tek bir hareket ile kolayca açılıp kapanabilen bir sistem olduğundan çocuklarınız için de oldukça rahat bir kullanım sağlar. Açıldığında ise yer kaplamayan yapısı ile istediğiniz kapı da veya pencerede rahatça kullanabilirsiniz.

  Kasası için alüminyum profiller kullanılmaktadır. Montaj problemi neredeyse yoktur denebilecek kadar düşüktür. 2 yukarıda 2 aşağıda olmak üzere toplamda 4 vida yuvası bulunan kasayı rahatça monte edebilirsiniz. Vidaları deliklerden geçirerek kasaların oturacağı yere sabitleyerek kolayca montajı bitirebilirsiniz.
  Plise sineklik sistemi alüminyum içerisindeki tül içeriye doğru katlanıyor ve açılıyor. Ancak herhangi bir yıpranma meydana gelmemektedir. Alüminyum profillerde renk seçenekleri mevcuttur.  Kendi arasında 3 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Duble Plise: Çift kapalı alanlarda kullanımı olan bu modeli türünü istediğiniz yerde bırakabilirsiniz.
  • Dikey Plise: Yukarıdan aşağı doğru hareket eden bu modeli tülü,istediğiniz seviyede durdurabilirsiniz.
  • Yatay Plise: Sağdan sola doğru hareket eden bu modeli tülü,istediğiniz seviyede durdurabilirsiniz.

  Stor Sineklik Sistemi

  Sineklik SistemleriBu pencerelerde dikey, kapılarda ise yatay stor sineklik sistemi tercih edilmekte. Çalışma prensibi olarak el ile kilitten kurtararak tülü toplayabilirsiniz. Toplanan sineklik tülünü ve doğal olarak toplandıktan sonra olan rulo görünümünü alüminyum profil ile kapatılmaktadır.
  Kullanımım bakımından oldukça rahat olan bu sistem ile isteğe göre frenleme sistemi verilmektedir. Frenleme sistemi ile dikey stor sinekliğiniz alt kilitten kurtulduğu anda yukarıya doğru yavaşça çıkmaktadır. Bu da size zahmet vermez sadece kilitten kurtarmanız yetmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığı zaman uzun ömürlü olmaktadır. Görünüş açısından da oldukça şık durmakta olup kullanıldığı yere harika bir hava katmaktadır. Sineklik tülü ve alüminyum profillerinde istenilen renkte yapılmaktadır.
  Stor Sineklik Sistemi kendi içinde 3 farklı çeşide ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Pencere Stor: Pencerelerde kullanılan bu modeli sistemi yukarı ve aşağı hareket etmektedir.
  • Kapı Stor: Kapılarda kullanılan bu modeli sistemi sağa ve sola hareket etmektedir.
  • Duble Stor: Tek el hareketi ile çift taraflı açılıp kapanan bu modeli tül mekanizmasını otomatik olarak kendi içine toplamaktadır.Sineklik Modelleri

  Menteşeli Sineklik

  Menteşeli sistem eski tip olarak adlandırılmaktadır. Ekonomi yönünden oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Kasalı ve kasasıs olarak modelleri mevcuttur. Her pencereye ve kapıya uygulanmaktadır. Tak-çıkar olarak kullanımı sağlanan bu model sadece dışarıya doğru veya içeriye dopru açılmaktadır. İstenildiği zaman yerinden çıkartabilir, istenildiği zaman yerine monte edilebilir.