cambalkon, cam balkon fiyatları

Su Geçirmez Perde


Perdeler evlerimizin mahremiyetini koruduğu gibi ev dekorasyonunda da oldukça önemli bir yer edinmektedir. Mobilyalar ile uyumu, duvar renkleri ile birleşimi, modelleri, renkleri ve özellikleri gibi birçok unsur perdelerin seçimi için dikkat edilmesi gereken konulardır.
devamı…

Sizde kredi kartına vade farkız ve garantili cam balkon yaptırmak istiyorsanız cam balkon fiyat formunu doldurun en uygun cambalkon teklifini yapalım…

  Formu Doldur, Cam Balkon Perdenizi Hesaplayalım

  Cambalkon sistemlerine uygun cam balkon plise perde yaptırmayı düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun uygun cam balkon perdesi fiyatını verelim.

  Su Geçirmez Perde

  Perdeler evlerimizin mahremiyetini koruduğu gibi ev dekorasyonunda da oldukça önemli bir yer edinmektedir. Mobilyalar ile uyumu, duvar renkleri ile birleşimi, modelleri, renkleri ve özellikleri gibi birçok unsur perdelerin seçimi için dikkat edilmesi gereken konulardır. Özenle seçilen bir perde modeli ile evlerinizi daha modern bir görünüme kavuşturabilir, ev ile uyumu düşünülmeden seçilen perdeler ise odalarda çirkin bir görünüm verebilir. Birbirinden farklı birçok perde modeli günümüzde kullanılmaktadır. Katlanır perde, düz perde, su geçirmez perde, püsküllü perde gibi farklı modeller arasında seçim yapmak elbette zordur. Teknolojinin gelişmesi ve tekstil ürünlerine etkisi ile birlikte birçok perde modelleri de üretilmektedir. Teknolojiden etkilenerek tasarlanan su geçirmez perde, plise perde sistemi ile evlerinize yeni bir soluk getirmekte. Su geçirmez perde özelliği bulunan plise perdenin birbirinden farklı özellikleri ve avantajları bulunmaktadır.

  su geçirmez perde

  Plise Perde Nedir?

  Plise perde sistemi, ip üzerinde aşağı ve yukarı doğru hareket etmektedir. Kullanıcı isteğine göre bu yönler sağ ve sol olarak da üretilebilmektedir. İp üzerinde hareket etmesinden dolayı perde, istenilen seviyelerde bırakılabilir ve ayarlanabilmektedir. Böylece pencerenin üst, alt veya orta kısmını kapatıp, diğer açık kalan kısımdan da dışarıyı rahatlıkla görebilirsiniz. Su geçirmez perde özelliğine sahip olan plise perde sistemini oluşturan 4 ana malzeme vardır. Bu malzemeler şöyledir;

  • Kumaş: Polyester kumaş kullanılarak üretilen plise perde sistemi, katlanabilir yapıdadır.
  • İp: Polyester kumaş içerisinden geçen pileli ipler, perdenin hareket etmesini sağlar. Pileli iplerin özelliği ise kopmalara, aşınmalara ve yırtılmalara karşı dayanıklı olmasıdır.
  • Alüminyum Çıta: Perdenin alt ve üst kısımlarında alüminyum çıtalar bulunmaktadır. Pileli ipler kumaş içerisinden geçerek, çapraz bir şekilde bu çıtanın içerisinden geçmektedir. Alüminyum çıta tamamen paslanmaz özelliktedir. Ayrıca istenilen renklerde üretilebilmektedir.
  • Plastik Soket: Alüminyum çıta içerisinden geçen pileli ipler soketlere sıkıştırılmaktadır. Soketler perdenin düz bir zeminde sabit kalmasını sağlamaktadır.su geçirmez perde

  Plise Perde Avantajlar

  • İstenilen seviyelerde bırakılabilir ve katlanarak aşağı, yukarı hareket etmektedir.
  • Kir, Toz ve Leke tutmayan polyester kumaş yapışana sahiptir.
  • Su geçirmez perde özelliği ile üzerine sıvı döküldüğü anda kumaş içerisine hapsetmez ve aşağı akmasını sağlar.
  • Farklı renk seçeneklerine sahiptir. Ayrıca alüminyum çıta istenilen renklerde imalat edilebilir.
  • Cam üzerine bantlı, cam çerçevesine vidalı olmak üzere iki farklı şekilde montajı gerçekleştirilir.
  • Pencereye ve cama monte edilen plise perde sistemi, camlar ile birlikte hareket etmektedir.
  • Yamuk, dar ve açılı her cam uygulaması olan alanda kullanılabilmektedir.
  • Isı yalıtımına sahip olan plise perde, iç ortamda ki ısı dengesini koruyarak enerjiden tasarruf etme imkanı sağlar.