cambalkon, cam balkon fiyatları

Temperli Cam Nedir? Cam Balkon Sistemlerinde Neden Kullanılır?


Temperli cam, normal camlardan daha güvenli ve dayanıklı olan cam çeşididir. Normal camlara göre kırılma, çatlama gibi durumlara karşı oldukça dayanıklı olan temperli camların bir diğer ismi de güçlendirilmiş cam veya güvenlik camıdır.
devamı…

  En Doğru Cam Balkonu En Uygun Fiyata Alın!

  Cambalkone.com'dan teklif almadan, cam balkon yaptırmayın. Tüm fiyat ve teminatları karşılaştırın, teklifinizi 1 dakikada, hızla ve kolayca alın.

  Temperli Cam Nedir? Cam Balkon Sistemlerinde Neden Kullanılır?

  Temperli cam, normal camlardan daha güvenli ve dayanıklı olan cam çeşididir. Normal camlara göre kırılma, çatlama gibi durumlara karşı oldukça dayanıklı olan temperli camların bir diğer ismi de güçlendirilmiş cam veya güvenlik camıdır. Temperli camları normal camlardan ayıran en önemli özellik kırıldığı anda çevreye zarar vermemesidir. Normal camlar kırıldığı anda keskin parçalara ayrılarak etrafındaki insanlara zarar vermektedir. Ancak temperli cam kırıldığı anda çok küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılmaktadır. Böylece etrafa zarar vermemektedir ve yaralanma riskini minimum seviyeye indirmektedir. Isıya da dayanıklı olan temperli camlar normal camlara göre 5 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlamaktadır.

  Temperli Cam Nasıl Üretilir?

  Temperleme işlemi özel makinalarla yapılmaktadır. Bu işlem için camlar 600°C – 650°C arasındaki sıcaklıklara temperli camgetirilerek ani olarak hava ile şok etkisi yaratılarak soğutulur. Sıcaklığın azalması ile cam yüzeyi sertleşir. İlk olarak camın dış tarafı sonra ise iç tarafı soğutulur ve camın yüzeylerinde basınç, iç kısımlarında ise gerilmeler oluşur. Camlar, temperli cam haline geldikten sonra üzerinde hiçbir şekilde taşlama, kesme gibi işlemler yapılmamaktadır.

  Temperli Camlar Nerelerde Kullanılır?

  Cam Balkon Sistemi Nedir? Neden Temperli Cam Kullanılır?

  Alüminyum raylar üzerinde cam paneller tekerlek yardımı ile hareket etmektedir. Harekete bağlı olarak katlanır veya sürgülü bir şekilde camlar sağ ya da sol yöne doğru toplanır. Cam balkon sistemleri yapıya ve zevklere uygun olarak dizayn edilmektedir. Mavi, Füme, Bronz, Yeşil ve Şeffaf cam renk seçeneklerinin yanı sıra kullanılan profil rengi müşteri isteğine göre üretilebilir. Kolay temizlenebilir yapısı ile tercih edilen cam balkon sistemleri balkonunuzu toz, kir, yaprak, polen gibi dış etkenlerden de korumaktadır.

  temperli camCam balkon sisteminde temperli camların kullanılmasının bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerden bahsetmek gerekirse en önemlisi ısı yalıtımlı camlar olmasıdır. Kış mevsiminde dışarıda ki soğuk havanın iç ortama girmesini engeller ve ısı dengesini korumuş olur. Böylece enerjiden tasarruf edebilir ve daha sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz. 8 mm veya 10 mm kalınlığındaki temperli camlardan üretilen cam balkon sistemi diğer balkon kapama modellerine göre 5 kat daha dayanıklı yapıya sahiptir. Böylece hırsızlık olasılıklarını ortadan kaldırarak daha güvenli yaşam alanları sunmaktadır. Temperli camların esnek kullanım kolaylığı olduğundan dolayı yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonunuzu istediğiniz biçimde kullanabilirsiniz. Şiddetli rüzgarlara karşı bile dayanıklı olan temperli camlar hiçbir şekilde titreme yapmamaktadır ve cam balkon sisteminin en büyük avantajlarından birini sağlamış olur. Ses yalıtımlı olan bu camlar, cam balkon kullanıcılarının dışarıdan gelen gürültü kirliliğini ortadan kaldırmaktadır.